PL
  • English
  • Čeština
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Français
  • 日本語
Login

VAT i opłaty celne

Ostatnia aktualizacja 9 days ago
Ten artykuł jest dostępny również w tych językach: 
CSDEENESFRITJA

Zamówienia wysyłane na terytorium UE

Od 1. lipca 2021 obowiązują nowa zasady rozliczania podatku VAT w UE dla tramsakcji firma-konsument (business-to-consumer - B2C). Dlatego podatek VAT będzie naliczany według standardowych stawek obowiązujących w kraju, do którego zostanie wysłane zamówienie.

Więcej informacji o zasadach naliczania podatku VAT w UE znajduje się w oficjalnej dokumentacji.
Wszystkie stawki podatków VAT dla krajów UE znajdziesz również tutaj.

W podsumowaniu zamówienia pojawi się kwota netto oraz brutto:

Business-to-business (B2B) - faktura na firmę

Możesz otrzymać fakturę bez VAT jeśli masz nadany NIP UE. Wprowadź nazwę firmy, NIP oraz NIP UE. Ważność numeru NIP jest zawsze sprawdzana w VIES (VAT Information Exchange System)

Upewnij się, że wszystkie dane są poprawne, a pole "Razem podatek" zostało zaktualizowane i wynosi 0 (zero) przed potwierdzeniem zamówienia. W przeciwnym wypadku nie otrzymasz faktury bez podatku VAT. Jeśli uważasz, że dane są poprawne, ale system wciąż pokazuje błąd, to sprawdź, czy system VIES jest online lub skontaktuj się z Live Chat, aby uzyskać pomoc.

Numer NIP musi być wprowadzony w sposób pokazany poniżej, inaczej nie będzie prawidłowo rozpoznany przez system.

Zwrot VAT w przypadku Business-to-business (B2B)

Jeśli zamówienie zostało opłacone w kwocie brutto, nie jest możliwy zwrot samej kwoty podatku przez sklep internetowy. Jeśli zamówienie nie zostało jeszcze wysłane, anuluj je. Otrzymasz zwrot pełnej zapłaconej kwoty i będziesz w stanie złożyć nowe zamówienie bez naliczenia podatku VAT. Jeśli zamówienie zostało już wysłane, możesz poprosić o zwrot podatku we właściwym organie państwowym:

Zamówienia spoza UE

Ze względu na Umowę o Handlu i Współpracy między Unią Europejską a Wielką Brytanią (EU - UK Trade and Cooperation Agreement [TCA]), zamówienia wysyłane z Czech do Wielkiej Brytanii nie będą obciążone opłatami celnymi, ale zamówienia o wartości przekraczającej 135 GBP będą obciążone podatkiem VAT po stronie brytyjskiej. Więcej szczegółów tutaj: Zamówienia z Wielkiej Brytanii.

Zamówienia z adresami poza Unią Europejską są liczone bez VAT. Może jednak nastąpić konieczność uiszczenia przez Ciebie opłat celnych i innych podatków po dotarciu przesyłki na teren Twojego kraju, w zależności od obowiązującego prawa celnego. Proces odprawy celnej leży po stronie kupującego z możliwą pomocą agenta celnego przydzielonego przez przewoźnika (DAP incoterms).

Zalecamy kontakt z urzędem celnym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania w celu uzyskania informacji na temat odprawy celnej, podatków i innych ewentualnych opłat.

Zrobiliśmy co w naszej mocy, żeby zebrać w poniższej tabeli listę najczęściej naliczanych opłat celnych, ale zwracamy uwagę, że ma ona tylko charakter informacyjny, a rzeczywiste opłaty mogą różnić się. Wszystkie kwoty są podane w lokalny walutach, jeśli nie określono inaczej. 

Wartości w tabeli są przybliżone, rzeczywiste kwoty mogą się różnić i zmieniać.
PAŃSTWO (waluta)PRÓG NALICZANIA OPŁAT1x ZESTAW MK3S1x ZŁOŻONA MK3S1x FILAMENT
USA (USD)80050320
Kanada (CAD)201101304
Australia (AUD)10001932270
Szwajcaria (CHF)6469750
Norwegia (NOK)01510200081
Korea Południowa (KRW)150000916921228590
Izrael (ILS)1866671841137
Meksyk (MKN)60026503590176
Nowa Zelandia (NZD)25027839331
Argentyna (ARS)Brak18000340001400
Indie (INR)None2305231334900
Singapur (SGD)400791070
Południowa Afryka (ZAR)Brak1706227359
Tajlandia (THB)100018972578119
Japonia (JPY)10000746091000
Arabia Saudyjska (SAR)37534246311
Brazylia (BRL)Brak10781453247
Zjednoczone Emiraty Arabskie (AED)100033045311
Hong Kong (HKD)Brak000
Chile (CLP)Brak1122001524500
Tajwan (TWD)Brak205728260
Kolumbia (COP)Brak524670~110000032000
Turcja (TRY)7592411000
Malezja (MYR)500000
Filipiny (PHP)Brak52307252329
Kostaryka (CRC)Brak1289851743219750
Rosja (RUB)N/AN/AN/AN/A
W przypadku pytań lub sugestii aktualizacji prosimy o kontakt pod adresem info@prusa3d.com.
Czy ten artykuł był pomocny?
0
Wciąż masz pytania?

Wciąż masz pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące czegoś, czego nie opisaliśmy, to sprawdź dodatkowe zasoby.
A jeśli to nie działa, możesz wysłać zgłoszenie na info@prusa3d.com lub klikając poniższy przycisk.