PL
  • English
  • Čeština
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Français
  • 日本語
Login

7. Montaż wózka osi Y i stołu grzewczego

Menu

7. Montaż wózka osi Y i stołu grzewczego

7. Montaż wózka osi Y i stołu grzewczego
Dotyczy:
Ostatnia aktualizacja 3 months ago
7. Montaż wózka osi Y i stołu grzewczego
 Poziom trudności
Średni
 Kroki
56
 Dostępne języki
ENCSDEESITFRJA

Krok 1 Narzędzia niezbędne w tym rozdziale

Narzędzia niezbędne w tym rozdziale
Narzędzia niezbędne w tym rozdziale
Narzędzia niezbędne w tym rozdziale
Do tego rozdziału przygotuj:
Klucz imbusowy 1,5 mm
Klucz imbusowy 2 mm
Klucz imbusowy 2,5 mm
Klucz Torx T8/T10
Szczypce spiczaste
Wkrętak krzyżakowy PH2
Klucz wielofunkcyjny

Krok 3 Montaż przewodów stołu grzewczego (część 1)

Montaż przewodów stołu grzewczego (część 1)
Montaż przewodów stołu grzewczego (część 1)
Montaż przewodów stołu grzewczego (część 1)
Prawidłowe podłączenie przewodów zasilających JEST BARDZO WAŻNE. Spójrz na złącza zanim zaczniesz montaż. Lewe złącze, oznaczone jako "GND" musi być połączone z CZARNYM PRZEWODEM.
Weź oba przewody stołu grzewczego. Zwróć uwagę na etykietę na każdym przewodzie. Na potrzeby kolejnych kroków przygotuj końcówki przewodów bez etykiet.

Krok 4 Montaż przewodów stołu grzewczego (część 2)

Montaż przewodów stołu grzewczego (część 2)
Montaż przewodów stołu grzewczego (część 2)
Montaż przewodów stołu grzewczego (część 2)
Montaż przewodów stołu grzewczego (część 2)
Umieść czarny przewód nad złączem z napisem "GND". Użyj końcówki przewodu, która nie jest oznaczona kodem QR. Kod QR musi znajdować się na drugim końcu.
Umieść podkładkę M3w nad złączem przewodu.
Wsuń śrubę M3x10 do końca.
Przytrzymaj śrubę i ostrożnie obróć podgrzewany stół do góry nogami.
Umieść nakrętkę M3nN na śrubie M3x10 i dokręć lekko.
Obróć stół grzewczy z powrotem na drugą stronę i dokręć śrubę używając klucza wielofunkcyjnego i imbusowego. Będziemy potrzebowali ustawić pozycję przewodów w następnym kroku, więc nie dokręcaj śruby zbyt mocno.

Krok 5 Montaż przewodów stołu grzewczego (część 3)

Montaż przewodów stołu grzewczego (część 3)
Montaż przewodów stołu grzewczego (część 3)
Powtórz tę procedurę dla drugiego przewodu (czerwony / + / VCC). Użyj końcówki przewodu, która nie jest oznaczona kodem QR. Kod QR musi znajdować się na drugim końcu.
Zanim przejdziemy dalej, sprawdź następujące:
CZARNY przewód musi być podłączony do złącza oznaczonego "GND"
CZERWONY przewód musi być podłączony do złącza oznaczonego "VCC"
Konstrukcja pokrywy przewodów, która zostanie zamontowana później wymaga, aby złącza były skierowane nieznacznie w swoją stronę. Ściśnij je lekko ku sobie, ale zostaw między nimi odstęp!
Teraz dokręć obydwie śruby używając klucza imbusowego i klucza wielofunkcyjnego. Utrzymuj pozycję złączy podczas dokręcania.

Krok 6 Zakrycie przewodów stołu: przygotowanie części

Zakrycie przewodów stołu: przygotowanie części
Zakrycie przewodów stołu: przygotowanie części
Zakrycie przewodów stołu: przygotowanie części
Zakrycie przewodów stołu: przygotowanie części
Do kolejnych etapów przygotuj:
Nylon 2x380 mm (1x)
heatbed-cable-cover-bottom (dolna pokrywa przewodów stołu)
heatbed-cable-cover-top (górna pokrywa przewodów stołu)
Śruba M3x10 (3x)
Nakrętka M3n (3x)
Owijka tekstylna 5x350 mm (1x)

Krok 8 Montaż pokrywy przewodów stołu: filament nylonowy

Montaż pokrywy przewodów stołu: filament nylonowy
Montaż pokrywy przewodów stołu: filament nylonowy
Montaż pokrywy przewodów stołu: filament nylonowy
Montaż pokrywy przewodów stołu: filament nylonowy
Umieść dolna pokrywę przewodów stołu (heatbed-cable-cover-bottom) tak, jak na ilustracji. Przełóż przewód termistora stołu grzewczego przez dolną pokrywę.
Wsuń filament nylonowy w otwór w dolnej pokrywie przewodów stołu (heatbed-cable-cover-bottom). Nie pozwól, aby filament nylonowy zbytnio wystawał z drugiej strony - nie powinien przekraczać 2 mm.
Podczas wsuwania filamentu nylonowego upewnij się, że nie uszkodzi on przewodów termistora znajdujących się pod drukowaną częścią.
Ustaw krzywiznę filamentu w sposób pokazany na trzeciej ilustracji.

Krok 9 Montaż dolnej pokrywy przewodów stołu

Montaż dolnej pokrywy przewodów stołu
Montaż dolnej pokrywy przewodów stołu
Montaż dolnej pokrywy przewodów stołu
Wsuń dolną pokrywę przewodów stołu (heatbed-cable-cover-bottom) pod złącza przewodu stołu grzewczego (nakrętki M3nN). Zwróć uwagę na prawidłową orientację pokazaną na ilustracji.
Przymocuj pokrywę śrubą M3x10 od góry. Mocno dokręć śrubę.

Krok 10 Montaż górnej pokrywy przewodów stołu

Montaż górnej pokrywy przewodów stołu
Montaż górnej pokrywy przewodów stołu
Montaż górnej pokrywy przewodów stołu
Montaż górnej pokrywy przewodów stołu
Owiń owijką tekstylną końcówkę wiązki przewodów stołu wraz z filamentem nylonowym. Wsuń owijkę w pokrywę tak głęboko, jak to możliwe.
Załóż górną pokrywę stołu grzewczego (heatbed-cable-cover-top) na złącza i przymocuj ją za pomocą dwóch śrub M3x10.
Od spodu pozostaw luz na przewodzie termistora, aby można było wsunąć pod niego jeden palec.
Upewnij się, że pomiędzy obydwoma częściami pokrywy nie ma zbyt dużej szczeliny.

Krok 12 Wózek osi Y: przygotowanie części

Wózek osi Y: przygotowanie części
Wózek osi Y: przygotowanie części
Wózek osi Y: przygotowanie części
Do kolejnych etapów przygotuj:
Łożysko liniowe LM8UU (3x)
Y-carriage (wózek osi Y) (1x)
Bearing clip (oprawa łożyska) (3x)
Gumowa podkładka pod łożysko 31x16x1 mm (3x)
Plastikowa podkładka pod łożysko 31x16x0,5 mm (3x)
Śruba M3x8 (6x)

Krok 13 Wózek osi Y: przygotowanie części (smarowanie)

Wózek osi Y: przygotowanie części (smarowanie)
Wózek osi Y: przygotowanie części (smarowanie)
Wózek osi Y: przygotowanie części (smarowanie)
Wózek osi Y: przygotowanie części (smarowanie)
Do kolejnych etapów przygotuj:
Aplikator smaru Prusa (1x)
Smar Prusa (1x) do łożysk LM8UU
Kilka ręczników papierowych, aby zetrzeć nadmiar smaru z łożysk.
Każde łożysko należy nasmarować przed montażem w drukarce. Dokładnie przestrzegaj instrukcji.

Krok 14 Smarowanie łożysk

Smarowanie łożysk
Smarowanie łożysk
Smarowanie łożysk
Smarowanie łożysk
Połóż tkaninę na blacie, na którym składasz drukarkę, aby ochronić go przed smarem.
Upewnij się, że w środku łożysk nie ma żadnych zanieczyszczeń.
Wytrzyj ręcznikiem papierowym środek antykorozyjny z zewnątrz łożyska.
Konieczne jest nasmarowanie wszystkich czterech rzędów kulek każdego łożyska.
Otwórz smar i przekłuj końcówkę drugą stroną nakrętki.
Nakręć aplikator na tubkę smaru.
Ostrożnie nasuń całe łożysko na aplikator.

Krok 15 Smarowanie łożysk

Smarowanie łożysk
Smarowanie łożysk
Smarowanie łożysk
Smarowanie łożysk
Obróć tubkę z aplikatorem w lewo, aż poczujesz lekki opór - dzięki temu zrównasz rowki kulek z otworami w aplikatorze.
Delikatnie ściśnij tubkę, aby wcisnąć smar w łożysko.
Spójrz na łożysko z przodu. Przestań ściskać tubkę, gdy smar zacznie wypływać z drugiej strony (wokół czarnej uszczelki). Przytrzymaj łożysko drugą ręką podczas smarowania.
Smar musi być wciśnięty po równo we wszystkie cztery rzędy kulek wewnątrz łożyska. Nie może go być za dużo, ani za mało. Przyjrzyj się uważnie ostatniej ilustracji.
Wytrzyj ręcznikiem papierowym nadmiar smaru na zewnątrz łożyska.
Użyj tej samej techniki dla wszystkich trzech łożysk.
Łożyska mogą pozostawiać nadmiar smaru na prętach po montażu. Wytrzyj je ręcznikiem papierowym.

Krok 16 Montaż opraw łożysk

Montaż opraw łożysk
Montaż opraw łożysk
Przełóż dwie śruby M3x8 przez oprawę łożyska.
Wsuń na śruby gumową podkładkę pod łożysko.
Wsuń na śruby plastikową podkładkę pod łożysko.
Powtórz to samo dla pozostałych dwóch opraw łożysk.
Kolejność podkładek ma kluczowe znaczenie. Sprawdź to na wszystkich trzech oprawach łożysk.

Krok 17 Montaż łożysk w wózku osi Y

Montaż łożysk w wózku osi Y
Montaż łożysk w wózku osi Y
Montaż łożysk w wózku osi Y
Montaż łożysk w wózku osi Y
Zwróć uwagę na trzy kieszenie na łożyska w wózku osi Y.
Zacznij od strony z jedną kieszenią. Ustaw oprawę łożyska na jednym z wycięć.
Umieść łożysko liniowe w oprawie.

Krok 18 Ustawienie łożysk

Ustawienie łożysk
Ustawienie łożysk
Ustawienie łożysk
Ustawienie łożysk
Prawidłowa orientacja łożysk: przy montażu łożysk w wózku osi Y [Y-carriage] upewnij się, że znajdują się one w pozycji pokazanej na ilustracji. Bieżnie łożysk (rzędy kulek) muszą być równo rozstawione na boki.
Wyrównaj łożysko tak, aby było wyśrodkowane w oprawie. Mniej więcej ten sam fragment łożyska powinien być widoczny po każdej stronie.
Utrzymaj łożysko w tej pozycji i delikatnie dokręć obie śruby - wystarczy tylko zachować jego pozycję i orientację. Później dokręcimy śruby do końca.

Krok 19 Montaż łożysk w wózku osi Y

Montaż łożysk w wózku osi Y
Montaż łożysk w wózku osi Y
Montaż łożysk w wózku osi Y
Montaż łożysk w wózku osi Y
Zamocuj oprawy łożysk na pozostałych dwóch kieszeniach i wsuń po jednym łożysku do każdej oprawy.
Ustaw oba łożyska w taki sposób, aby dwie bieżnie kulek znajdowały się po bokach.
W przeciwieństwie do poprzedniego łożyska, tym razem umieść je jak najbliżej środka wózka Y. Uważaj, łożyska nie mogą dotykać krawędzi kieszeni!
Prawidłowe wyrównanie łożysk ma KLUCZOWE znaczenie. Postępuj ostrożnie i upewnij się, że obydwa łożyska znajdują się jak najbliżej środka wózka osi Y i nie dotykają żadnej krawędzi kieszeni.
Utrzymaj łożyska w tej pozycji i delikatnie dokręć obie śruby - wystarczy tylko zachować pozycję i orientację. Później dokręcimy śruby do końca.

Krok 20 Oś Y: uchwyty prętów liniowych

Oś Y: uchwyty prętów liniowych
Oś Y: uchwyty prętów liniowych
Oś Y: uchwyty prętów liniowych
Oś Y: uchwyty prętów liniowych
Do kolejnych etapów przygotuj:
Y-rod-holder (uchwyt pręta osi Y) (4x)
Śruba M3x10 (12x)
Nakrętka kwadratowa M3nS (12x)
Pręt liniowy 8x330 (2x)

Krok 21 Wsuwanie prętów liniowych do wózka osi Y

Wsuwanie prętów liniowych do wózka osi Y
Wsuwanie prętów liniowych do wózka osi Y
Wytrzyj olej konserwujący z całej długości prętów liniowych przy pomocy ręcznika papierowego.
TERAZ ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ! Z wyczuciem wsuń pręty liniowe w łożyska - nie rób tego na siłę i nie przekrzywiaj ich!
Jeśli zdarzy Ci się przez przypadek wypchnąć z łożysk kilka kulek - policz je. Bez jednej lub dwóch kulek łożysko będzie nadal działać. Jeśli wypadło więcej, zalecamy zamówienie nowych łożysk.
Dokręć śruby na każdej oprawie łożyska.
Po ostatecznym dokręceniu ruch prętów liniowych musi być płynny. Jeśli pręt porusza się opornie, poluzuj śruby i powtórz procedurę.

Krok 22 Przygotowanie uchwytów prętów osi Y

Przygotowanie uchwytów prętów osi Y
Przygotowanie uchwytów prętów osi Y
Przygotowanie uchwytów prętów osi Y
Przygotowanie uchwytów prętów osi Y
Weź uchwyt pręta osi Y (Y-rod-holder) i umieść w nim dwie nakrętki M3nS.
Upewnij się, że nakrętki są wsunięte do samego końca. Możesz użyć szczypiec, JEDNAK zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić części drukowanej.
Jeśli nie możesz wcisnąć nakrętek, nie używaj nadmiernej siły. Najpierw sprawdź, czy w otworach nie ma żadnych przeszkód.
Wsuń jedną nakrętkę M3nS z boku uchwytu pręta osi Y [Y-rod-holder].
Ustaw nakrętki w odpowiedniej pozycji używając klucza imbusowego 2 mm.
Powtórz ten krok dla pozostałych uchwytów prętów osi Y (Y-rod-holder).

Krok 23 Montaż uchwytów prętów osi Y

Montaż uchwytów prętów osi Y
Montaż uchwytów prętów osi Y
Montaż uchwytów prętów osi Y
Wsuń jeden uchwyt pręta osi Y [Y-rod-holder] na pręt. Wyrównaj powierzchnię części plastikowej z czołem pręta.
Sprawdź właściwą pozycję uchwytów pręta [Y-rod-holder]. Otwór na śrubę musi być skierowany w górę, do "wewnętrznej" strony wózka osi Y (spójrz na ilustrację).
Powtórz ten krok dla pozostałych uchwytów prętów osi Y (Y-rod-holder).

Krok 24 Mocowanie wózka osi Y

Mocowanie wózka osi Y
Mocowanie wózka osi Y
Mocowanie wózka osi Y
Mocowanie wózka osi Y
Umieść wózek osi Y z prętami liniowymi w ramie YZ. Upewnij się, że dwa łożyska są po lewej stronie (spójrz na ilustrację - po lewej stronie znajdują się dwie pary otworów na śruby, a po prawej jedna para).
Przymocuj każdy z uchwytów Y (Y-rod-holder) śrubami M3x10 do płyty przedniej (tej z dłuższymi profilami). Dokręć obie śruby równomiernie, ale nie do końca - zrobimy to później.
Wsuń śruby M3x10 w otwory w obydwóch przednich uchwytach i dokręć je.
Przymocuj drugą parę uchwytów pręta osi Y (Y-rod-holder) za pomocą dwóch śrub M3x10. Dokręć obie śruby równomiernie, ale nie do końca - zrobimy to później.
Wsuń śruby M3x10 w otwory w obydwóch tylnych uchwytach i dokręć je.
Jeśli nakrętki M3nS wypadają, to obróć ramę do góry nogami, przykręć części drukowane śrubami i obróć ramę z powrotem.

Krok 25 Ustawienie prętów liniowych

Ustawienie prętów liniowych
Ustawienie prętów liniowych
Ustawienie prętów liniowych
Ustawienie prętów liniowych
WAŻNE: prawidłowe ustawienie prętów liniowych ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia hałasu i ogólnego tarcia.
Przesuwaj wózek osi Y w przód i w tył na całej długości prętów liniowych, aby je wyrównać.
Następnie przesuń wózek osi Y do przedniej płyty i dokręć przednie uchwyty prętów.
Przesuń wózek osi Y do tylnej płyty i dokręć tylne uchwyty prętów.

Krok 26 Montaż paska osi Y: przygotowanie części

Montaż paska osi Y: przygotowanie części
Montaż paska osi Y: przygotowanie części
Montaż paska osi Y: przygotowanie części
Montaż paska osi Y: przygotowanie części
Do kolejnych etapów przygotuj:
Drukowane części nie są takie same - przyjrzyj się bliżej i porównaj obie części ze sobą.
Y-belt-tensioner (napinacz paska osi Y) (1x) z owalnym otworem
Y-belt-holder (uchwyt paska osi Y) (1x) z sześciokątnym otworem
Śruba M3x40 (1x)
Śruba M3x10 (4x)
Nakrętka samokontrująca M3nN (1x)
Koło pasowe GT2-20 (1x)
Sworzeń H8 2,9x20 (1x)
Pasek osi Y (1x)

Krok 27 Montaż uchwytu paska osi Y

Montaż uchwytu paska osi Y
Montaż uchwytu paska osi Y
Montaż uchwytu paska osi Y
Umieść nakrętkę M3nN w uchwycie paska osi Y (Y-belt-holder) i dosuń do dna gniazda.
Zastosuj technikę wciągania nakrętki. Nakręć nakrętkę M3nN na końcówkę śruby M3x40 (wystarczy kilka obrotów). Nie dokręcaj śruby, ale zamiast tego pociągnij za nią, wciągając nakrętkę do końca kieszeni w uchwycie paska Y (Y-belt-holder). Nie zapomnij wykręcić śruby M3x40 z części i odłożyć jej na bok do późniejszego wykorzystania.

Krok 28 Montaż paska osi Y

Montaż paska osi Y
Montaż paska osi Y
Montaż paska osi Y
Montaż paska osi Y
Połóż drukarkę na prawej stronie (na stronie zasilacza), aby mieć dostęp do dolnej części.
Wsuń sworzeń w koło pasowe i wyśrodkuj go.
Weź jeden z końców paska osi Y i wciśnij go w uchwyt paska osi Y (Y-belt-holder). Zwróć uwagę na orientację paska (zęby).
Przymocuj go, wkręcając śrubę M3x10.

Krok 29 Montaż uchwytu paska osi Y

Montaż uchwytu paska osi Y
Montaż uchwytu paska osi Y
Montaż uchwytu paska osi Y
Montaż uchwytu paska osi Y
Za pomocą śruby M3x10 przymocuj uchwyt paska osi Y [Y-belt-holder] do wózka osi Y [Y-carriage]. Użyj lewego (tylnego) otworu w środkowej części.
Tip: pre-screw the screw into the Y-belt-holder before attaching it to the Y-carriage.
Poprowadź pasek osi Y wokół koła zębatego silnika osi Y. Upewnij się, że pasek przebiega wewnątrz ramy, a nie pod nią!
Weź luźny koniec paska osi Y wychodzący z uchwytu koła pasowego (Y-belt-idler) i wciśnij go w rowek w napinaczu paska osi Y (Y-belt-tensioner).
Przymocuj go śrubą M3x10.

Krok 30 Montaż napinacza paska osi Y

Montaż napinacza paska osi Y
Montaż napinacza paska osi Y
Montaż napinacza paska osi Y
Weź luźny koniec paska osi X i owiń wokół koła pasowego GT2-20.
Wsuń "zaciśnięte" koło pasowe z paskiem do wnętrza uchwytu koła pasowego osi Y (Y-belt-idler) znajdującego się z tyłu przedniej płyty.
Wciśnij koło pasowe do końca w część drukowaną i lekko pociągnij za pasek, aby zablokować koło pasowe na miejscu.

Krok 31 Montaż napinacza paska osi Y

Montaż napinacza paska osi Y
Montaż napinacza paska osi Y
Montaż napinacza paska osi Y
Montaż napinacza paska osi Y
Wsuń śrubę M3x10 w napinacz paska osi Y [Y-belt-tensioner] i sprawdź, czy podczas napinania paska śruba dochodzi do gwintowanego otworu w wózku osi Y [Y-carriage].
Jeśli śruba nie sięga do otworu, konieczny jest demontaż uchwytu paska Y (Y-belt-holder; już zamontowanego) i przesunięcie paska o jeden ząbek w obu wydrukowanych częściach - jeden ząbek w każdej wydrukowanej części będzie wolny.
Przymocuj napinacz paska osi Y [Y-belt-tensioner] do prawego (przedniego) otworu w wózku osi Y [Y-carriage] i dokręć go śrubą M3x10. Nie dokręcaj śruby zbyt mocno. Później ustawimy dokładną pozycję.
Wsuń śrubę M3x40 w napinacz paska osi Y (Y-belt-tensioner) i dokręć, aż śruba sięgnie nakrętki w drugiej części.

Krok 32 Naprężenie paska osi Y

Naprężenie paska osi Y
Naprężenie paska osi Y
Naprężenie paska osi Y
Naprężenie paska osi Y
Przesuń wózek osi Y [Y-carriage] całkowicie do tyłu. Używając palca lewej ręki, naciśnij pasek w dół. Użyj rozsądnej siły siły, aby docisnąć pasek do momentu zetknięcia się obu części. Nie próbuj nadmiernie naciągać paska, ponieważ możesz uszkodzić drukarkę.
Naprężenie paska możesz regulować kręcąc śrubą M3x40 od spodu wózka osi Y [Y-carriage].
Dokręcając śrubę, zbliżasz części do siebie, co powoduje naprężanie paska.
Wykręcając śrubę, odsuwasz części od siebie,
co powoduje luzowanie paska.
Po prawidłowym ustawieniu naprężenia paska, dokręć śrubę M3x10, aby unieruchomić napinacz paska osi Y (Y-belt-tensioner).

Krok 33 Kontrola naprężenia pasków

Kontrola naprężenia pasków
Kontrola naprężenia pasków
Ten krok jest zalecany, ale opcjonalny. Jeśli nie masz do dyspozycji smartfona, przejdź do następnego kroku. Możesz wykonać tę kontrolę później.
Aby zweryfikować lub wyregulować naprężenie paska osi X lub Y w Twojej drukarce, odwiedź stronę prusa.io/belt-tuner na urządzeniu mobilnym lub zeskanuj kod QR znajdujący się na ilustracji za pomocą smartfona.
Obejrzyj film instruktażowy na stronie prusa.io/belt-tuner-video i w razie potrzeby wyreguluj naprężenie paska osi Y.
Aplikacja do dostrajania naprężenia pasków została przetestowana na wielu smartfonach i powinna działać na urządzeniach wszystkich najpopularniejszych producentów. Jednak w niektórych rzadkich przypadkach może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Prosimy o podanie marki i modelu telefonu w komentarzu pod tym krokiem.

Krok 34 Ustawienie paska osi Y

Ustawienie paska osi Y
Ustawienie paska osi Y
Upewnij się, że górny i dolny przebieg paska są do siebie równoległe (jeden powinien przebiegać bezpośrednio nad drugim, bez krzyżowania się).
Jeśli tak nie jest, wyreguluj położenie paska. Poluzuj obie śruby na uchwycie koła pasowego (Y-belt idler) i lekko nim poruszaj, aż osiągniesz najlepszą pozycję.
Dokręć obydwa wkręty dociskowe na kole pasowym zębatym.

Krok 37 Montaż złączy kompensacyjnych

Montaż złączy kompensacyjnych
Montaż złączy kompensacyjnych
Montaż złączy kompensacyjnych
Montaż złączy kompensacyjnych
Montaż złączy kompensacyjnych musi być wykonany starannie. Jest to kluczowe dla prawidłowego działania drukarki. Uważnie przeczytaj instrukcje:
Wsuń złącze kompensacyjne z boku na śrubę M3x6r.
Upewnij się, że złącza kompensacyjne są prawidłowo ustawione. W wózku osi Y istnieje wgłębienie o mniej więcej takim samym kształcie jak złącze kompensacyjne. Złącze musi pasować do wgłębienia. Spójrz na drugą ilustrację.
Utrzymaj pozycję i dokręć śrubę M3x6r za pomocą klucza imbusowego 2,0 mm.
Postępuj tak samo z pozostałymi złączami kompensacyjnymi.

Krok 39 Przymocowanie stołu grzewczego

Przymocowanie stołu grzewczego
Przymocowanie stołu grzewczego
Przymocowanie stołu grzewczego
Przymocowanie stołu grzewczego
Umieść tulejkę dystansową na wózku osi Y [Y-carriage] i wyrównaj ją z otworem na środku.
Umieść stół grzewczy na wózku osi Y [Y-carriage] i przymocuj go śrubą M3x14bT. Nie dokręcaj jeszcze śruby do końca.
Umieść śruby M3x4bT w pozostałych otworach w stole grzewczym. Nie dokręcaj jeszcze śrub do końca.

Krok 40 Przykręcenie stołu grzewczego

Przykręcenie stołu grzewczego
Przykręcenie stołu grzewczego
Po umieszczeniu wszystkich śrub na miejscu, dokręć je w następującej kolejności:
Śruba centralna
Pierwsze cztery śruby (krawędzie)
Ostatnie cztery śruby (narożniki)
Dokręć śruby mocno, ale z wyczuciem.

Krok 42 Organizacja przewodów stołu grzewczego

Organizacja przewodów stołu grzewczego
Organizacja przewodów stołu grzewczego
Organizacja przewodów stołu grzewczego
Organizacja przewodów stołu grzewczego
Przełóż przewody grzałki i termistora stołu grzewczego przez prostokątny otwór z tyłu obudowy xBuddy.
Przełóż filament przez okrągły otwór tuż pod prostokątnym otworem.
Umieść czarny przewód stołu grzewczego na lewym zacisku i przykręć śrubę.
Umieść czerwony przewód stołu grzewczego na prawym zacisku i przykręć śrubę.
Podłącz złącze termistora stołu do płyty xBuddy.

Krok 44 Raz jeszcze sprawdź wszystkie połączenia!

Raz jeszcze sprawdź wszystkie połączenia!
Raz jeszcze sprawdź wszystkie połączenia!
Raz jeszcze sprawdź wszystkie połączenia!
Raz jeszcze sprawdź wszystkie połączenia!
Porównaj swoje podłączenie elektroniki z pierwszą ilustracją.
Przed montażem pokryw elektroniki sprawdź i porównaj okablowanie.
Porównaj organizację przewodów z trzecią ilustracją.
Upewnij się, że złącza są wsunięte do końca, a przewody zasilacza dobrze dokręcone. W przeciwnym przypadku ryzykujesz uszkodzeniem drukarki!

Krok 46 Montaż modułu ESP

Montaż modułu ESP
Montaż modułu ESP
Montaż modułu ESP
Zachowaj szczególną ostrożność podczas obsługi i podłączania modułu ESP, aby zapobiec wygięciu i uszkodzeniu styków.
Chwyć moduł Wi-Fi ESP za krawędzie płytki i podłącz styki do ośmiootworowego gniazda w obudowie xBuddy. Upewnij się, że moduł jest prawidłowo skierowany.
Zakryj moduł ESP pokrywą modułu Wi-Fi (wifi-cover).
Przymocuj ją śrubą M3x6.

Krok 48 Montaż pokrywy obudowy xBuddy: dolna pokrywa

Montaż pokrywy obudowy xBuddy: dolna pokrywa
Montaż pokrywy obudowy xBuddy: dolna pokrywa
Montaż pokrywy obudowy xBuddy: dolna pokrywa
Montaż pokrywy obudowy xBuddy: dolna pokrywa
Wsuń dwie śruby M3x10 przez otwory w pokrywie zacisków płytki (el-box-cover).
Umieść dwie śruby M3x10 w pokrywce zacisków płytki (el-box-cover) i przymocuj pokrywkę do obudowy xBuddy. W obudowie xBuddy znajdują się dwa gwintowane otwory. Upewnij się, że na drodze śrub i pokrywy nie znajduje się żaden przewód.
Przymocuj pokrywę zacisków płytki (el-box-cover), dokręcając obie śruby M3x10 do obudowy xBuddy.

Krok 51 Montaż podwójnego uchwytu na szpule (część 2)

Montaż podwójnego uchwytu na szpule (część 2)
Montaż podwójnego uchwytu na szpule (część 2)
Montaż podwójnego uchwytu na szpule (część 2)
Montaż podwójnego uchwytu na szpule (część 2)
Nie używaj nadmiernej siły podczas montażu, inaczej możesz uszkodzić system blokowania ramion uchwytu.
Umieść wszystkie trzy części przed sobą. Zauważ, że obydwa "ramiona" są identyczne. Upewnij się, że część w kształcie C, którą mocuje się na ramie, jest skierowana w Twoją stronę.
Weź "ramię" z prawej strony, wsuń delikatnie w główny element i obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara (w prawo). Do zablokowania "ramienia" w miejscu powinno wystarczyć około pół obrotu.
Weź "ramię" z lewej strony, wsuń delikatnie w główny element i obróć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (w lewo). Do zablokowania "ramienia" w miejscu powinno wystarczyć około pół obrotu.
Montaż "ramion" nie powinien wymagać dużej siły. Jeśli trafisz na problem, najpierw sprawdź czy w mechanizmie blokującym ramiona nie ma żadnych zanieczyszczeń.

Krok 53 Montaż prowadnicy filamentu (część 1)

Montaż prowadnicy filamentu (część 1)
Montaż prowadnicy filamentu (część 1)
Montaż prowadnicy filamentu (część 1)
Montaż prowadnicy filamentu (część 1)
Umieść dwie nakrętki M3n we wskazanych otworach.
Użyj dłuższej śruby M3x18 jako uchwytu do włożenia nakrętki.
Umieść dwie rurki PTFE w oznaczonych otworach.
Przymocuj rurki dwoma śrubami M3x10 z drugiej strony.
Umieść trzecią nakrętkę M3n w otworze z boku.