PL
  • English
  • Čeština
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Français
  • 日本語
Login

2. Podstawa i kolumna

2. Podstawa i kolumna

2. Podstawa i kolumna
Dotyczy:
Ostatnia aktualizacja 3 months ago
2. Podstawa i kolumna
 Poziom trudności
Średni
 Kroki
35
 Dostępne języki
ENCSESDEITFRJA

Krok 1 Narzędzia i torebki potrzebne w tym rozdziale

Narzędzia i torebki potrzebne w tym rozdziale
Narzędzia i torebki potrzebne w tym rozdziale
Narzędzia i torebki potrzebne w tym rozdziale
Narzędzia i torebki potrzebne w tym rozdziale
Do tego rozdziału przygotuj:
Klucz imbusowy 2 mm
Klucz imbusowy 2,5 mm
Klucz imbusowy 3 mm
Klucz płaski
Torebka 2. Śruby i nakrętki
Torebka 2. Akcesoria
Weź pod uwagę, że zawartość przedstawiona na etykiecie w tej instrukcji może różnić się od tej w paczce.

Krok 2 Przygotowanie części z paczki

Przygotowanie części z paczki
Przygotowanie części z paczki
Przygotowanie części z paczki
Przygotowanie części z paczki
Części potrzebne do tego rozdziału znajdziesz w następujących piankach ochronnych:
Pierwsza warstwa - zwróć uwagę, że ta warstwa zawiera również kartonik, który będzie używany podczas montażu. Nie wyrzucaj go ;)
Druga warstwa zawiera większość części potrzebnych w tym rozdziale.
Śruby i nakrętki do całej drukarki znajdują się na drugiej warstwie - spójrz na ilustrację.
Pamiętaj, aby trzymać elektronikę w torebkach antystatycznych do czasu, aż będziesz używać ich do montażu w drukarce.
UWAGA: Posługuj się kolumną zachowując ostrożność!!! Jeśli ją upuścisz lub zegniesz, to wpłynie to na jakość wydruków.

Krok 4 Przygotowanie części kolumny i zasilacza

Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Do kolejnych etapów przygotuj:
Tylna płyta (1x) wraz z kartonikiem
Kolumna (1x)
Zasilacz SL1 (1x)
Śruba M4x8 (4x)
Śruba M3x18 (3x)
Śruba M3x5 (2x)
Podkładka ząbkowana M4w (1x)

Krok 5 Ustawienie tylnej płyty

Ustawienie tylnej płyty
Ustawienie tylnej płyty
Ustawienie tylnej płyty
Ustawienie tylnej płyty
Tylna płyta jest obrócona do transportu ze względów bezpieczeństwa. Obróćmy ją z powrotem do ''pozycji montażu''.
Obróć tylną płytę o 180°. Uwypuklenie musi być skierowane do góry.
To jest pozycja tylnej płyty właściwa do montażu. Sprawdź, czy "uwypuklenie" jest skierowane do góry.

Krok 6 Podłączenie kolumny

Podłączenie kolumny
Podłączenie kolumny
Podłączenie kolumny
UWAGA: właściwy montaż kolumny jest NIEZWYKLE WAŻNY. Jeśli ustawisz ją w złej pozycji, to będziesz mieć problemy z wydrukami. Podążaj za instrukcjami i użyj dołączonego kartonika!
Na początek umieść kolumnę na tylnej płycie tak, jak jest to pokazane na ilustracji. Obydwie części mają po cztery otwory, które muszą się ze sobą pokrywać.
Obróć kolumnę na tylnej płycie, zestaw otwory ze sobą i wsuń dwie śruby M4x8 w dolny rząd otworów. Nie dokręcaj ich na tym etapie!
Naciśnij kolumnę W DÓŁ i W PRAWO, następnie dokręć:
Najpierw śruba po lewej
Jako druga śruba po prawej

Krok 7 Podłączenie kolumny

Podłączenie kolumny
Podłączenie kolumny
Podłączenie kolumny
Weź drugą parę śrub M4x8 i przejdź do górnego rzędu.
Naciśnij kolumnę W DÓŁ i W PRAWO, następnie dokręć:
Najpierw śruba po lewej
Jako druga śruba po prawej z podkładką koronkową M4w
Upewnij się, że wszystkie cztery śruby są odpowiednio dokręcone. Części nie mogą mieć luzu - muszą sprawiać wrażenie jednolitego elementu.

Krok 8 Podłączenie zasilacza SL1

Podłączenie zasilacza SL1
Podłączenie zasilacza SL1
Podłączenie zasilacza SL1
Podłączenie zasilacza SL1
WAŻNE: Podnieś tylną płytę wraz z dołączonym kartonem, ponieważ przycisk włącznika na zasilaczu jest skierowany w dół i w innym przypadku może zostać uszkodzony.
Zasilacz ma trzy śruby montażowe - ich lokalizacje znajdziesz na pierwszej ilustracji.
Przykręć zasilacz przy pomocy trzech śrub M3x18. Dokręć wszystkie do końca.
Weź śruby M3x5 i wkręć je w tylną płytę o 2-3 obroty. Później nasuniemy na nie płytę, więc nie dokręcaj ich do końca. Upewnij się, że każda ze śrub jest prostopadła do tylnej płyty w każdej płaszczyźnie.

Krok 9 Przygotowanie części kolumny i zasilacza

Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Przygotowanie części kolumny i zasilacza
Do kolejnych etapów przygotuj:
Dolna płyta (1x)
Wspornik (2x)
Śruba M3x8 (8x)
Stopy regulowane (4x)
Nie montuj stóp zanim nie wskażemy tego w instrukcji, ponieważ zablokowałoby to dostęp do niektórych śrub.

Krok 10 Montaż dolnej płyty

Montaż dolnej płyty
Montaż dolnej płyty
Montaż dolnej płyty
Montaż dolnej płyty
Przed dokręceniem dolnej płyty do reszty drukarki musimy znaleźć krawędź, której użyjemy do zrównania części ze sobą.
Podnieś i przesuń odrobinę zmontowane elementy do krawędzi kartonu, aby mieć dostęp do dolnej krawędzi tylnej płyty. Zrób trochę przestrzeni na dolną płytę.
Przyłóż dolną płytę tak, aby jej wcięta krawędź zgrywała się z tylną płytą. Upewnij się, że obydwie części są ze sobą odpowiednio złożone, a żaden z przewodów nie jest przyciśnięty.
Dokręć części ze sobą przy pomocy czterech śrub M3x8.

Krok 11 Montaż wsporników

Montaż wsporników
Montaż wsporników
Montaż wsporników
Montaż wsporników
Dokładnie przyjrzyjmy się wspornikom, zanim przystąpimy do montażu:
Dolna płyta ma dwa specjalne wcięcia pod wsporniki. Ilustracja pokazuje tylko jedno, ale drugie jest identyczne i znajduje się po przeciwnej stronie.
Każdy wspornik ma dwa otwory pod śruby pogłębione stożkowo z jednej strony - ta strona powinna być skierowana na zewnątrz drukarki.
Druga strona nie ma pogłębionych otworów i musi być skierowana do wnętrza drukarki.
Wszystkie otwory są rozmieszczone symetrycznie, więc poza tymi pogłębionymi, będą pasować niezależnie od kierunku części.
Weź pierwszy wspornik i przykręć go do dolnej płyty. Upewnij się, że otwory z pogłębieniem stożkowym są skierowane na zewnątrz, a następnie przykręć wspornik od dołu dwoma śrubami M3x8.
Sprawdź, czy powierzchnia dolnej płyty jest wyrównana z powierzchnią wspornika. Jeśli nie, to poluzuj śruby odrobinę i przestaw wspornik, a następnie dokręć z powrotem.
Kontynuuj w kolejnym etapie...

Krok 12 Montaż regulowanych stóp

Montaż regulowanych stóp
Montaż regulowanych stóp
Montaż regulowanych stóp
Montaż regulowanych stóp
Zamontuj drugi wspornik po przeciwnej stronie drukarki. Ponownie upewnij się, że otwory pogłębione są skierowane na zewnątrz i przykręć wspornik dwoma śrubami M3x8.
Sprawdź, czy powierzchnia dolnej płyty jest wyrównana z powierzchnią wspornika. Jeśli nie, to poluzuj śruby odrobinę i przestaw wspornik, a następnie dokręć z powrotem.
Obróć drukarkę dolną częścią do siebie i znajdź otwory do regulowanych stóp.
Wkręć stopy do końca.
Możesz teraz postawić drukarkę pionowo na stopach i zdjąć karton. Zachowaj go jednak do późniejszego użycia.

Krok 14 Połączenie przewodów

Połączenie przewodów
Połączenie przewodów
Podłącz obydwa przewody do zasilacza i poprowadź je do lewej strony drukarki. Przewody są symetryczne - użyj dowolnego końca.
Zwróć uwagę na otwory pod śruby, które będą użyte do montażu odbłyśnika.
Poprowadź przewody z silnika kolumny we wskazanym kierunku.

Krok 15 Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania

Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Do kolejnych etapów przygotuj:
Silnik mechanizmu przechylania ("tilt") (1x)
Uchwyt silnika mechanizmu przechylania ("tilt") (1x)
Śruba M3x10 (4x)
Śruba M4x8 (2x)
Śruba M3x5 (2x)
Czujnik filamentu IR (1x) może być czarny lub czerwony - ich funkcjonalność jest taka sama
Dalszy ciąg listy w kolejnym kroku instrukcji

Krok 16 Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania

Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Przygotowanie części silnika mechanizmu przechylania
Do kolejnych etapów przygotuj:
Ramię mechanizmu przechylania (1x)
Przewód czujnika optycznego (1x)
Złącza przewodu optycznego czujnika różnią się konfiguracją przewodów! Upewnij się, że podłączasz je zgodnie z instrukcjami! Strona oznaczona czerwoną strzałką musi być podłączona do czujnika optycznego.
Ramię mechanizmu przechylania występuje w dwóch wersjach. Różnią się jedynie procesem produkcyjnym, a ich montaż jest identyczny.

Krok 17 Montaż silnika mechanizmu przechylania

Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Obejrzyj uchwyt silnika silnika mechanizmu przechylania - znajdują się w nim otwory montażowe, które będą użyte do przykręcenia czujnika optycznego.
Umieść czujnik optyczny na uchwycie i przykręć przy użyciu dwóch śrub M3x5. Nie dokręcaj ich do końca - będziemy jeszcze regulować pozycję czujnika.
Umieść uchwyt na silniku przechylania. Sprawdź jego orientację na ilustracji - użyj przewodu jako elementu odniesienia.
Przykręć uchwyt do silnika przy pomocy czterech śrub M3x10.

Krok 18 Montaż silnika mechanizmu przechylania

Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Obróć wałek, aby płaska część była ustawiona tak, jak na ilustracji.
Wsuń ramię mechanizmu na wałek silnika i wyrównaj go z końcówką wałka. Upewnij się, że są ułożone względem siebie tak, jak na ilustracji.
WAŻNE: Wyrównaj ramię mechanizmu z wypustkiem na uchwycie. Obydwie powierzchnie powinny się ze sobą zgrywać - zapewni to pionową orientację łącznika.
Dokręć wkręt dociskowy do płaskiej części wałka.

Krok 19 Montaż silnika mechanizmu przechylania

Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Montaż silnika mechanizmu przechylania
Zanim zamontujemy części w drukarce, odnajdźmy punkty mocowania. W dolnej płycie drukarki jest przygotowane wcięcie.
Wsuń dwie śruby M4x8 w uchwyt silnika przechylania - będą one użyte do przykręcenia go do dolnej płyty.
Upewnij się, że złącze jest skierowane w lewą stronę drukarki (spójrz na strzałkę) - to zapewni prawidłową orientację części.
Umieść zmontowane części w drukarce i upewnij się, że są wyrównane z wycięciem. Następnie dokręć obydwie śruby M4x8.
Podłącz przewód do czujnika upewniając się, że NIE UŻYWASZ strony z żółtą etykietką. Na początku złącze musi być skierowane lekko ku górze.
Przed przejściem do kolejnego etapu upewnij się, że złącze jest wsunięte do końca.

Krok 20 Przygotowanie odbłyśnika

Przygotowanie odbłyśnika
Przygotowanie odbłyśnika
Przygotowanie odbłyśnika
Do kolejnych etapów przygotuj:
Odbłyśnik (1x)
Śruba M4x5 (2x)
Wnętrze odbłyśnika jest pokryte folią ochronną - nie zdejmuj jej na tym etapie! Poczekaj do ostatniego rozdziału instrukcji.

Krok 21 Montaż odbłyśnika

Montaż odbłyśnika
Montaż odbłyśnika
Montaż odbłyśnika
Umieść odbłyśnik w drukarce i przykręć lekko przy pomocy dwóch śrub M4x5. Jest on symetryczny, więc kierunek nie ma znaczenia.
Ostrożnie przesuń odbłyśnik w stronę tyłu drukarki (w stronę kolumny). Przesuwaj za dolną część - unikaj naciskania na górną. Dokręć obydwie śruby z odpowiednią siłą.
Nie zdejmuj folii ochronnej z odbłyśnika. Poczekaj do ostatniego rozdziału instrukcji!

Krok 22 Przygotowanie części bocznego wentylatora

Przygotowanie części bocznego wentylatora
Przygotowanie części bocznego wentylatora
Przygotowanie części bocznego wentylatora
Przygotowanie części bocznego wentylatora
Do kolejnych etapów przygotuj:
Boczny wentylator ("turbinka") (1x)
Uchwyt bocznego wentylatora (1x)
Nowa wersja (z kołkami)
Poprzednia wersja (bez kołków)
Dysza wentylatora (1x)
Uszczelka wentylatora (1x)
Dalszy ciąg listy w kolejnym kroku instrukcji

Krok 23 Przygotowanie części bocznego wentylatora

Przygotowanie części bocznego wentylatora
Przygotowanie części bocznego wentylatora
Przygotowanie części bocznego wentylatora
Do kolejnych etapów przygotuj:
Śruba M3x20r (2x) nowa wersja uchwytu wentylatora
Śruba M5x10r (2x) poprzednia wersja uchwytu wentylatora
Śruba M3x10b z łbem stożkowym (2x)
Śruba M3x5 (2x)
Nakrętka kwadratowa M3nS (2x)
Zwróć uwagę, że Twoja paczka zawiera jeden rodzaj śrub - M3x20r lub M5x10r, w zależności od wersji uchwytu wentylatora.

Krok 24 Uszczelka bocznego wentylatora

Uszczelka bocznego wentylatora
Uszczelka bocznego wentylatora
Uszczelka bocznego wentylatora
Uszczelka bocznego wentylatora
Przed przyklejeniem uszczelki wyczyść ramkę wentylatora w okolicy wlotu powietrza przy pomocy ściereczki nasączonej IPA. Zachowaj ściereczkę na później.
Wypchnij centralną część uszczelki - potrzebna będzie tylko zewnętrzna "ramka"
Odklej papier zabezpieczający
Przyłóż uszczelkę do wentylatora tak, jak na ilustracji - strona z klejem w kierunku wentylatora. Dociśnij ją dookoła, aby zapewnić jej dokładne przyleganie.
Upewnij się, że uszczelka w żaden sposób nie blokuje ruchu wirnika (centralnej, obracającej się części)!

Krok 25 Montaż wentylatora (nowa wersja)

Montaż wentylatora (nowa wersja)
Montaż wentylatora (nowa wersja)
Montaż wentylatora (nowa wersja)
Montaż wentylatora (nowa wersja)
Umieść wentylator na uchwycie tak, jak jest to pokazane na ilustracji. Zwróć uwagę na strzałki, aby zamontować go w prawidłowej pozycji.
Lewa strona wentylatora.
Prawa strona wentylatora.
Przeciągnij przewód przez otwór.
Wsuń wentylator na kołki i ostrożnie wciśnij do końca. Naciskaj z taką samą siłą z obydwóch stron, aby wentylator był wypoziomowany.
Przykręć wentylator przy pomocy dwóch śrub M3x20r. Dokręcaj je ostrożnie, aby nie połamać ramki wentylatora.
Możesz pominąć kolejny etap.

Krok 26 Montaż wentylatora (poprzednia wersja)

Montaż wentylatora (poprzednia wersja)
Montaż wentylatora (poprzednia wersja)
Montaż wentylatora (poprzednia wersja)
Umieść wentylator na uchwycie tak, jak jest to pokazane na ilustracji. Zwróć uwagę na strzałki, aby zamontować go w prawidłowej pozycji.
Lewa strona wentylatora.
Prawa strona wentylatora.
Przeciągnij przewód przez otwór.
Obróć złożone części i umieść w otworach dwie śruby M5x10r (poprzednio były to M5x16r). Dokręć je ostrożnie, aby nie połamać ramki wentylatora.

Krok 27 Montaż dyszy wentylatora

Montaż dyszy wentylatora
Montaż dyszy wentylatora
Montaż dyszy wentylatora
Montaż dyszy wentylatora
Na początku przygotuj dyszę wentylatora przez wsunięcie w gniazda dwóch nakrętek M3nS. Przy pomocy klucza imbusowego upewnij się, że otwory pokrywają się ze sobą.
Obróć zmontowane części tak, jak na ilustracji i dokręć dyszę od góry, zwracając uwagę na poniższe:
Przednia krawędź musi być schowana wewnątrz wylotu wentylatora.
Prawa i lewa krawędź powinny znajdować się na zewnątrz.
Montaż musi przebiegać bez oporu - nie dociskaj zbyt mocno, aby nie uszkodzić wentylatora, ani części drukowanej.
Po dociśnięciu dyszy wentylatora sprawdź, czy między częściami nie ma szpar oraz czy nie są zdeformowane.
Obróć zmontowane części i dokręć dyszę wentylatora przy pomocy śrub M3x5.

Krok 28 Montaż wentylatora bocznego

Montaż wentylatora bocznego
Montaż wentylatora bocznego
Montaż wentylatora bocznego
Montaż wentylatora bocznego
Ułóż przewód silnika mechanizmu przechylania wokół odbłyśnika tak, jak na ilustracji.
Umieść zmontowany wentylator w drukarce. Metalowy uchwyt wentylatora powinien znajdować się za wspornikiem.
Dokręć części przy pomocy dwóch śrub M3x10b z łbem stożkowym.
Przełóż przewód wentylatora do wnętrza drukarki. Najpierw poprowadź go pomiędzy wentylatorem a odbłyśnikiem, następnie w lewo pomiędzy odbłyśnikiem a kolumną.

Krok 30 Montaż przewodu czujnika żywicy

Montaż przewodu czujnika żywicy
Montaż przewodu czujnika żywicy
Montaż przewodu czujnika żywicy
Montaż przewodu czujnika żywicy
Obróć wstępnie złożone części tak, aby ten otwór znajdował się po prawej stronie.
Przed przymocowaniem przewodu upewnij się, że używasz odpowiedniego otworu:
Właściwy otwór dla przewodu czujnika żywicy.
Nieprawidłowe otwory - nie używaj ich.
Najpierw umieść podkładkę koronkową M4 nad otworem. Nie prowadź przewodu po mechanizmie przechylania, ponieważ spowodowałoby to problemy na późniejszych etapach!
Połóż oczko złącza przewodu na podkładce i dokręć je śrubą M4x6r. Upewnij się, że przewód jest skierowany do tyłu. Dokręć śrubę z dużą siłą - potrzebujemy, żeby ząbki podkładki "wgryzły" się w powierzchnię mechanizmu, ale zachowaj ostrożność, żeby nie uszkodzić gwintów.
Bardzo ważne jest, aby podkładka była w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią części mechanizmu przechylania. Sprawdź, czy części są złożone w odpowiedniej kolejności!

Krok 32 Montaż mechanizmu przechylania

Montaż mechanizmu przechylania
Montaż mechanizmu przechylania
Montaż mechanizmu przechylania
Montaż mechanizmu przechylania
Na początku upewnij się, że wspornik platformy znajduje się blisko szczytu kolumny. Będziemy potrzebować przestrzeni do manewrowania częściami mechanizmu przechylania.
Obróć ramię mechanizmu tak, aby wystawało poza drukarkę i wsuń mechanizm przechylani na kołek, do końca. Obydwie części powinny być w bezpośrednim kontakcie.
Ostrożnie obróć mechanizm przechylania na drukarkę i sprawdź poniższe:
Mechanizm przechylania jest zrównany z krawędzią tylnej płyty.
Żaden z przewodów nie jest przyciśnięty.
Zmontowane części mechanizmu przechylania "okalają" kolumnę dokładnie.
Mechanizm przechylania opiera się na obydwóch wspornikach.
Jeśli masz pewność, że mechanizm jest zamontowany prawidłowo, to przykręć go przy pomocy ośmiu śrub M3x8.

Krok 33 Kalibracja czujnika optycznego

Kalibracja czujnika optycznego
Kalibracja czujnika optycznego
Kalibracja czujnika optycznego
Kalibracja czujnika optycznego
UWAGA: nie spiesz się i skalibruj czujnik odpowiednio. Pomoże Ci to uniknąć problemów podczas drukowania.
Nałóż na śrubę podkładkę M3w oraz nakrętkę samokontrującą M3nN.
Ostrożnie dokręć nakrętkę, aby zapewnić częściom bezpośredni kontakt. Zalecamy użycie klucza płaskiego do przytrzymania nakrętki i dokręcanie kluczem imbusowym z drugiej strony.
W ostatnim etapie dociśnij ramię mechanizmu do dołu, aby metalowa płytka dotarła do czujnika optycznego.
Ustaw czujnik optyczny tak, aby blaszka znajdowała się pomiędzy widełkami - najlepiej dokładnie na środku.
Przytrzymaj czujnik i dokręć śruby.
Sprawdź dwa razy, czy całość mechanizmu jest zmontowana zgodnie z powyższymi instrukcjami i zmień ustawienie, jeśli to konieczne!

Krok 34 Czas na Haribo!

Czas na Haribo!
Czas na Haribo!
Czas się poczęstować! Zachowaj jednak ostrożność przy otwieraniu paczki z żelkami Haribo - zrób to po cichu. Głośny dźwięk może zwabić okoliczne drapieżniki!
Ułóż misie zgodnie z ilustracją. Pierwsze trzy rozdziały będą najbardziej wymagające, czwarty zajmie dosłownie kilka minut.
Możesz użyć zbiornika na żywicę, aby zorganizować sobie misie, ale pamiętaj, że na razie nie ma on dna ;)
Zjedz pierwszy rząd, aby odzyskać energię zużytą podczas pierwszego rozdziału.

Krok 35 Kontrola ostateczna

Kontrola ostateczna
Kontrola ostateczna
Kontrola ostateczna
Od teraz przesuwaj drukarkę trzymając za dolną część. Nie chwytaj za wspornik ani kolumnę!
Porównaj wygląd zmontowanych części z ilustracją.
Gotowe? Zmontujmy górną część drukarki [guide|10328]
Czy ten poradnik był pomocny?

Komentarze

Musisz się zalogować przed dodaniem komentarza.
Wciąż masz pytania?

Wciąż masz pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące czegoś, czego nie opisaliśmy, to sprawdź dodatkowe zasoby.
A jeśli to nie działa, możesz wysłać zgłoszenie na [email protected] lub klikając poniższy przycisk.

Kontakt