CS
  • English
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Polski
  • Français
  • 日本語
Přihlásit

1. Úvod

1. Úvod
Relevantní pro:
Poslední aktualizace 9 months ago
1. Úvod
 Obtížnost
Velmi nízká
 Kroky
12
 Dostupné překlady
ENPLDEESITFRJA
Všechny potřebné nástroje jsou součástí balení
Všechny potřebné nástroje jsou součástí balení
Všechny potřebné nástroje jsou součástí balení
Všechny potřebné nástroje jsou součástí balení
Balíček nářadí naleznete v pytlíku Fasteners & ELE box. Balíček obsahuje:
Čelisťové kleště
Křížový šroubovák (PH2) (1x)
Univerzální klíč (1x)
Klíč 13 mm (1x)
Sada inbusových klíčů
Sada klíčů Torx
Mazivo (součástí krabičky se Spojovacím materiálem & ELE)
Další pomůcky pro tento návod
Další pomůcky pro tento návod
Další pomůcky pro tento návod
Další pomůcky pro tento návod
Některé kroky v návodu vyžadují běžně dostupné předměty, které vám pomohou s montáží (nejsou součástí sady):
Nůžky - pro rozstřihnutí pytlíku s ložisky
Permanentní fix - vyberte černý, nebo jinou tmavou barvu. Fix se bude hodit o několik kapitol dále, pro označení ložisek a magnetů.
Papírové utěrky nebo kus látky - k otření zbytků maziva z ložisek a hladkých tyčí a jako měkká podložka pro přípravu sestavy Y-carriage.
Nic není nutné pájet.
Orientace podle štítků
Orientace podle štítků
Orientace podle štítků
Všechny sáčky a krabice s díly pro stavbu jsou oštítkovány.
Štítky obsahují seznam obsahu a počet dílů.
Můžete si stáhnout Prusa Cheatsheet s 1:1 náčrty spojovacího materiálu. Vytiskněte ho v měřítku 100 %. Měřítko neměňte, jinak nebude fungovat.
Pro PRUSA veterány: Spojovací materiál je rozdělen do jednotlivých sáčků podle typu. Ne do balíčků pro jednotlivé kapitoly, jak tomu bylo u předchozích tiskáren.
Záložní materiál
Záložní materiál
Záložní materiál
Obsahem je pytlík s náhradními díly jakou jsou teplovodivé podložky, pružinky a další.
Náhradní spojovací materiál je součástí každého sáčku se spojovacím materiálem. Čísla v závorkách pod obrázkem spojovacího materiálu udávají počet náhradních kusů přidaných do balení SPARE.
Tištěné součástky - verzování
Tištěné součástky - verzování
Většina tištěných dílů a tiskárně Original Prusa MK4 je označená jejich danou verzí.
E, F a Gx série (př. E1) - jsou díly tištěné na naší farmě a dodávané společně se stavebnicemi.
R, S a Tx řada (např. R1) - tyto díly jsou k dispozici ke stažení prusa.io/printable-parts-mk4. Jsou naprosto shodné s dodávanými díly.
Pokud budete mít při sestavování potíže s konkrétní tištěnou součástkou, zkuste prosím najít toto označení a nahlašte jej našemu týmu podpory.
Jsme tu pro vás!
Jsme tu pro vás!
Jsme tu pro vás!
Ztratili jste se v instrukcích, chybí vám šroub, nebo se zlomil vytištěný díl? Dejte nám vědět!
Můžete nás kontaktovat těmito způsoby:
Pomocí komentářů pod jednotlivými kroky.
Pomocí naší 24/7 live chat podpory zde help.prusa3d.com
Napsáním emailu na [email protected]
Vychytávka: vkládání matic
Vychytávka: vkládání matic
Vychytávka: vkládání matic
Vychytávka: vkládání matic
3D tištěné díly jsou velmi přesné, nicméně je třeba počítat s tolerancí tištěných dílů, stejně jako s tolerancí velikosti matic.
Proto se může stát, že matice nepůjde snadno nasadit nebo bude vypadávat. Podívejme se, jak tomu zabránit:
Matice se nevejde do otvoru: použijte celozávitový šroub (typicky: M3x10, M3x18) a zašroubujte jej z opačné strany otvoru. Během dotažení šroubu se matice vtáhne dovnitř. Potom šroub vyšroubujte.
Alternativní možnost: můžete použít nástroj X-holder, který je součástí balíčku. Vložte libovolný šroub (obvykle M3x10 nebo M3x18) a matici našroubujte až na špičku závitu. Zatlačte matici do tištěného dílu a vyjměte šroub pomocí nástroje X-holder.
Matice stále vypadává: Použijte kousek izolepy k dočasné fixaci matice na místě, jakmile vložíte šroub, můžete izolepu odstranit. Použití lepidla se nedoporučuje, protože se může částečně dostat do závitu a pak nebudete schopni šroub správně dotáhnout.
Pokaždé, když budeme doporučovat použít "techniku vtahování matek pomocí šroubu", připomene vám ji avatar Pepa ;)
Díly na obrázcích jsou použity pro příklad.
Důležité: Ochrana elektroniky
Důležité: Ochrana elektroniky
VAROVÁNÍ: Ujistěte se, že je elektronika chráněna proti elektrostatickému výboji (ESD). Vždy ji vybalujte až ve chvíli, kdy je potřeba pro montáž!
Zde je pár tipů, jak zabránit poškození elektroniky:
Elektroniku mějte vždy v ESD sáčku do chvíle, než budete vyzváni k její instalaci.
Při manipulaci se vždy dotýkejte pouze hran desky. Vyvarujete se dotyků dílů a komponent na desce.
Než se dotknete elektroniky , použijte v blízkosti jakoukoli vodivou (kovovou) součástku, abyste eliminovali případný statický náboj z rukou.
Buďte obzvlášť opatrní v pokojích s koberci, které jsou zdrojem elektrostatického výboje.
Oblečení z vlny nebo některé syntetické tkaniny mohou snadno vytvořit elektrostatický náboj. Pro účely stavby je bezpečnější obléct bavlněné oblečení.
Odměňte se
Odměňte se
Na základě zpětné vazby je stavba tiskárny MK4 ve srovnání s MK3S+ ještě zábavnější. Stále byste si však měli dopřát odměny s každou dokončenou kapitolu. Podívejte se do krabice a najděte sáček medvídků Haribo.
Největší problém podle našich zkušeností (MK3S+, MK3S, MK3, MK2S, ...) je nedostatečná spotřeba medvídků. Mnozí z vás neměli dostatek gumových medvídků pro všechny kapitoly, někteří je dokonce všechny snědli ještě před začátkem!
Po letech důkladného vědeckého výzkumu jsme dospěli k řešení => Na konci každé kapitoly se dozvíte konkrétní množství medvědů, které máte zkonzumovat.
Konzumace nesprávného množství, než je předepsáno v příručce, může vést k náhlému přílivu energie. Poraďte se s odborníkem v nejbližší cukrárně.
Haribo prozatím schovejte! Z našich zkušeností má volně ležící pytlík sladkostí tendenci náhle zmizet. Tento fenomén máme potvrzený velkým počtem případů z celého světa.
Jak úspěšně zvládnout sestavování
Jak úspěšně zvládnout sestavování
Pro úspěšné sestavení stavebnice MK4 se prosím řiďte následujícím:
Vždy si nejprve přečtěte všechny pokyny v aktuálním kroku. To vám pomůže pochopit, co budete dělat. Nic nezkracujte a nijak neupravujte, pokud k tomu nebude vyzváni!!!
Neřiďte se pouze obrázky! To nestačí. Psané instrukce jsou co nejkratší mohou být. Čtěte je!
Čtěte komentáře od ostatních uživatelů, jsou skvělým zdrojem nápadů. I my je čteme a na základě vaší zpětné vazby vylepšujeme návod ke stavbě.
Používejte přiměřenou sílu, tištěné části jsou odolné, ale ne nerozbitné. Pokud do sebe něco nepasuje, zkontrolujte dvakrát váš pracovní postup.
Jezte gumové medvídky podle instrukcí! Neposlušnost nebude tolerována :D
Nejdůležitější upozornění: Užijte si stavbu a příjemnou zábavu. Zapojte do stavby vaše děti, přátele nebo partnery.
Připravte si pracovní stůl
Připravte si pracovní stůl
Udělejte si pořádek na stole! Uklízení snižuje pravděpodobnost ztráty malých dílů.

Vykliďte si pracovní prostor. Ujistěte se, že máte dostatek místa. Pěkně rovný pracovní stůl vám zajistí že vše půjde jak má.

Budiž světlo! Ujistěte se, že se nacházíte na dobře osvětleném místě. Pravděpodobně se vám bude hodit další lampa nebo dokonce baterka.

Připravte si něco na plastové sáčky a odstraněné obalové materiály, abyste je mohli následně recyklovat. Ujistěte se, že se nevyhazují žádné důležité součásti.

Skvěle, jsme připraveni. Začněme! Přejděte na kapitolu 2. Sestavení rámu
Byl tento návod užitečný?

Komentáře

Stále nemáte jasno?

Stále nemáte jasno?

Pokud nemůžete najít odpověď na vaši otázku, projděte si naše další materiály na webu.
A pokud nenajdete odpověď, pošlete nám zprávu na [email protected] nebo přes tlačítko níže.

Kontaktujte nás