CS
  • English
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Polski
  • Français
Přihlásit

4C. Instalace tiskárny (MK4/MK3.9)

Menu

4C. Instalace tiskárny (MK4/MK3.9)

4C. Instalace tiskárny (MK4/MK3.9)
Relevantní pro:
Poslední aktualizace 3 months ago
4C. Instalace tiskárny (MK4/MK3.9)
 Obtížnost
Nízká
 Kroky
45
 Dostupné překlady
ENPLDEESITFR
Nářadí potřebné k této kapitole
Nářadí potřebné k této kapitole
Nářadí potřebné k této kapitole
Nářadí potřebné k této kapitole
Pro tuto kapitolu si prosím připravte:
2,5mm inbusový klíč
Čelisťové kleště
Křížový šroubovák PH2
Kapesní nůž nebo odlamovací nůž
Montáž úchytu zdroje napájení: příprava dílů
Montáž úchytu zdroje napájení: příprava dílů
Pro následující kroky si prosím připravte:
Držák napájecího zdroje (1x)
PSU-handle (úchyt zdroje napájení) (1x)
PSU-retainer (1x)
PSU-holder-plug (zástrčka napájecího zdroje) (1x)
Seznam pokračuje v dalším kroku...
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Zatlačte tři magnety do dílu PSU-retainer.
Do držáku zdroje (PSU-holder) zašroubujte dva šrouby M3x12 se dvěma distančními objímkami. Nedotahujte šroub úplně! Mezi hlavou šroubu a distanční objímkou musí být mezera 2-3 mm.
Vložte dvě matky M3nS do úchytu zdroje napájení (PSU-handle). Pro úplné zatlačení matek dovnitř použijte 2,5mm inbusový klíč.
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Prostrčte dva šroubky M3x12 otvory v držáku zdroje (PSU holder).
Zarovnejte úchyt zdroje se šrouby. Zachovejte stejnou orientaci úchytu zdroje, jako na obrázku - všimněte si kapes.
Spojte úchyt s držákem zdroje napájení (PSU) dohromady utáhnutím obou šroubků M3x12.
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Pokud jste si zakoupili doplněk Rychloupínací kabel, nemusíte tuto krytku instalovat.
Zasuňte jeden konec krytu držáku napájecího zdroje do otvoru v držáku napájecího zdroje.
Druhý konec zatlačte do otvoru. Měli byste cítit jemné "cvaknutí", které vás ujistí, že je díl správně nasazen.
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Připravte tiskárnu s napájecím zdrojem. Umístěte zdroj na látku.
Zarovnejte otevřené drážky v napájecím zdroji se šrouby na držáku napájecího zdroje (PSU holder).
Nasuňte napájecí zdroj na tyto šroubky a utáhněte je.
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Sestavení držáku zdroje napájení (PSU holder)
Na straně napájecího zdroje zarovnejte otvor v držáku zdroje s otvorem ve zdroji.
Zajistěte oba díly pomocí šroubu M4x5r.
Pomocí šroubu 6/32" připevněte díl PSU-retainer do rohu zdroje napájení podle obrázku. Všimněte si správné orientace dílů.
Zakrytí zdroje napájení: příprava dílů
Zakrytí zdroje napájení: příprava dílů
Zakrytí zdroje napájení: příprava dílů
Pro následující kroky si prosím připravte:
Kryt zdroje (PSU-cover) (1x) znovu použijte starý díl
Šroub M3x10 (2x) použijte znovu starý
Stahovací páska (1x)
Vedení svazku kabelů zdroje napájení
Vedení svazku kabelů zdroje napájení
Vedení svazku kabelů zdroje napájení
Vedení svazku kabelů zdroje napájení
Veďte svazek kabelů napájecího zdroje (PSU) skrz otvor v držáku zdroje (PSU holder).
Ze zadní strany držáku zdroje (PSU holder) prostrčte stahovací pásku skrze otvor na držáku.
Utáhněte stahovací pásku okolo svazku kabelů napájecího zdroje (PSU).
Tiskárnu se zdrojem napájení prozatím opatrně odložte stranou. Za nějaký čas se k ní vrátíme.
Instalace tiskárny
Instalace tiskárny
Instalace tiskárny
Zkontrolujte, zda jsou zámky zdroje napájení (PSU-locks) stále ve stejné poloze:
Na spodním rámu otočte zámky zdroje napájení (PSU-locks) do vodorovné polohy.
Na podpěře otočte zámky zdroje napájení (PSU-lock) do svislé polohy.
Umístěte zdroj na vyhřívanou podložku zakrytou látkou.
Umístěte zdroj napájení tak, aby úchyt zdroje (PSU-handle) směřoval nahoru.
Svazek kabelů napájecího zdroje (PSU) musí být veden nalevo.
Instalace tiskárny
Instalace tiskárny
Instalace tiskárny
Abyste tiskárnu umístili do enclosure, vsuňte dovnitř nejprve levou stranu tiskárny.
Dávejte pozor, abyste tiskárnou nepoškrábali boční panely!
Umístěte tiskárnu pod úhlem (jako na obrázku) do enclosure za protiskluzové tlumiče.
Jedná se pouze o dočasnou pozici tiskárny. Později ji upravíme.
Instalace zdroje napájení
Instalace zdroje napájení
Instalace zdroje napájení
Je pohodlnější používat pro toto pravou ruku.
Vsuňte napájecí zdroj otvorem ve spodní části zadního panelu. Začněte tím, že protlačíte díl PSU-retainer (díl s magnety).
Instalace zdroje napájení
Instalace zdroje napájení
Instalace zdroje napájení
Nakloňte zdroj napájení směrem k zadnímu panelu. Zdroj musí být mimo enclosure a úchyt zdroje musí být uvnitř.
Úchyt zdroje musí perfektně sedět na všech čtyřech zámcích zdroje napájení.
Pro zamknutí sestavy zdroje napájení otočte všechny zámky napájecího zdroje (PSU-lock) o 90°.
Nastavení tiskárny
Nastavení tiskárny
Nastavení tiskárny
Nastavení tiskárny
Změňte polohu tiskárny podle toho, jako to vidíte na obrázku. Umístěte ji do středu enclosure a nastavte správnou polohu:
Oba zadní protiskluzové tlumiče musí být zajištěny proti zadní desce zevnitř.
Oba přední protiskluzové tlumiče musí být z vnější strany zajištěny k přední desce.
Veďte svazek kabelů xLCD pod tiskárnou od elektroniky k přední straně enclosure. Kabel prozatím nechte volný.
Verze A: Osazení xLCD
Verze A: Osazení xLCD
Verze A: Osazení xLCD
Verze A: Osazení xLCD
Veďte kabel xLCD skrze výřez ve spodním panelu.
Zajistěte textilní rukáv na svazku kabelů pomocí stahovací pásky. Stahovací pásek příliš neutahujte, aby nedošlo k poškození kabelů!
Umístěte jednotku xLCD obrazovky blízko ke kabelům xLCD, jako na obrázku. Nezapomeňte na stejnou orientaci obrazovky xLCD jako na obrázku. Pro lepší pochopení si všimněte podpěr xLCD obrazovky.
Připojte kabel xLCD k desce xLCD. Všimněte si bezpečnostní západky na konektoru kabelu xLCD. Musí být zasunuta na straně slotu xLCD označeného oranžovým trojúhelníkem na desce.
Vezměte konec PE kabelu se čtvercovým konektorem. Zasuňte konektor na PE Faston až dolů.
Do spodního profilu zevnitř zatlačte dva šrouby M3x8.
Nasaďte sestavu xLCD na dva šrouby M3x8 v rámu a utáhněte je.
Verze B: osazení xLCD
Verze B: osazení xLCD
Verze B: osazení xLCD
Verze B: osazení xLCD
Veďte kabel xLCD skrze výřez ve spodním panelu.
Zajistěte textilní rukáv na svazku kabelů pomocí stahovací pásky. Stahovací pásku příliš neutahujte, aby nedošlo k poškození kabelů!
Umístěte jednotku xLCD obrazovky blízko ke kabelům xLCD, jako na obrázku. Nezapomeňte na stejnou orientaci obrazovky xLCD jako na obrázku. Pro lepší pochopení si všimněte podpěr xLCD obrazovky.
Připojte kabel xLCD k desce xLCD. Všimněte si bezpečnostní západky na konektoru kabelu xLCD. Musí být zasunuta na straně slotu xLCD označeného oranžovým trojúhelníkem na desce.
Vezměte konec PE kabelu se čtvercovým konektorem. Zasuňte konektor na PE Faston až dolů.
Verze B: Osazení xLCD
Verze B: Osazení xLCD
Do spodního profilu zevnitř vložte dva šrouby M3x8.
Nasaďte sestavu xLCD na dva šrouby M3x8 v rámu a utáhněte je.
Zajistění kabelu xLCD
Zajistění kabelu xLCD
Zajistění kabelu xLCD
Veďte stahovací pásku skrze perforaci ve spodním panelu a pod svazkem kabelů xLCD.
Utáhněte stahovací pásku k zajištění svazku kabelů xLCD. Stahovací pásek příliš neutahujte, aby nedošlo k poškození kabelů!
Sestavení vodiče filamentu: příprava dílů
Sestavení vodiče filamentu: příprava dílů
Sestavení vodiče filamentu: příprava dílů
Pro následující kroky si prosím připravte:
Filament-guide-a (vodič-filamentu-a) (1x)
Filament-guide-b (vodič-filamentu-b) (1x)
Matka M3n (5x)
Šroub M3x12 (2x)
Šroub M3x8 (3x)
Stahovací páska (1x)
PTFE trubička (1x) 2,5x4x650 mm
Sestavení vodiče filamentu (filament guide)
Sestavení vodiče filamentu (filament guide)
Sestavení vodiče filamentu (filament guide)
Sestavení vodiče filamentu (filament guide)
Vložte pět matek M3n do dílu Filament-guide-a (vodič filamentu a).
Přichyťte díl Filament-guide-b k Filament-guide-a a spojte je dohromady pomocí tří šroubků M3x8. Šrouby nedotahujte úplně, prozatím stačí pár otáček.
Zasuňte PTFE trubičku až na doraz do otvoru ve vodiči filamentu. Na opačné straně zkontrolujte, zda je PTFE trubička zcela zasunuta. Pokud ne, zatlačte ji trochu hlouběji. Dbejte na orientaci PTFE trubičky.
Montáž vodiče filamentu
Montáž vodiče filamentu
Montáž vodiče filamentu
Montáž vodiče filamentu
Plně utáhněte všechny šroubky na sestavě vodiče filamentu.
Zarovnejte otvory ve vodiči filamentu (filament guide) s otvory v pravém horním předním rohu rámu. Dávejte pozor na orientaci vodiče.
Zajistěte vodič filamentu k rámu pomocí dvou šroubů M3x12.
Vedení PTFE trubičky
Vedení PTFE trubičky
Vedení PTFE trubičky
Veďte PTFE trubičku k přednímu hornímu pravému rámu.
Zajistěte trubičku stahovací páskou k rámu.
Vložte volný konec PTFE trubičky do šroubení QSM-M5 na extruderu. Zasuňte ji až nadoraz.
Sestavení teploměru
Sestavení teploměru
Sestavení teploměru
Sestavení teploměru
Do držáku teploměru (Thermometer-bracket) vložte dvě matky M3n.
Pull out the plastic tab from the temperature sensor.
Umístěte senzor teploty do dílu Thermometer-bracket (držák teploměru). Stiskněte ji palci, dokud neucítíte lehké "cvaknutí". Na obrazovku netlačte, mohlo by dojít k jejímu poškození.
Do levého horního rohu zevnitř namontujte teploměr. Přišroubujte jej na místo pomocí dvou šroubů M3x8.
Montáž dvířek: příprava dílů
Montáž dvířek: příprava dílů
Montáž dvířek: příprava dílů
Pro následující kroky si prosím připravte:
Panel dveří (2x)
Door-magnet-a (2x)
Door-magnet-b (2x)
Úchyt dvířek (door handle) (2x)
Door trim (Obložení dvířek) (2x)
Seznam pokračuje v dalším kroku...
Sestavení dvířkových magnetů
Sestavení dvířkových magnetů
Sestavení dvířkových magnetů
Sestavení dvířkových magnetů
V každém dílu Door-magnet (A a B) je kapsa. Přiložte magnet ke kapse.
Zasuňte magnet až na doraz do kapsy.
Do každého dílu Door-magnet (A a B) vložte dvě matky M3n.
Montáž dvířek
Montáž dvířek
Montáž dvířek
Montáž dvířek
Na obou stranách panelu jsou ochranné fólie. Obě je sloupněte.
Přiložte okraj panelu dveří k obložení dveří. Obě strany panelu jsou symetrické. Nezáleží na tom, na kterou stranu obložení dveří ji umístíte. Důležité je, aby kruhový otvor seděl s otvorem na liště.
Zarovnejte okraje panelu dvířek s oběma konci obložení dvířek.
Stejný postup opakujte u druhého panelu dvířek.
V dalším kroku budete potřebovat díl door-magnet-a a door-magnet-b. Tyto díly nejsou stejné! Jsou označeny písmeny "A" a "B" a mají odlišný tvar.
Instalace dvířkových magnetů
Instalace dvířkových magnetů
Instalace dvířkových magnetů
Instalace dvířkových magnetů
Šrouby v panelu dvířek příliš neutahujte! Panel by mohl prasknout.
Umístěte díl door-magnet-a (magnet dveří a) pod levou stranu obložení a panel dvířek.
Zajistěte to pomocí dvou šroubků M3x8.
Umístěte díl door-magnet-b (magnet dvířek b) pod pravou stranu obložení a panel dvířek.
Zajistěte to pomocí dvou šroubků M3x8.
Porovnejte konečný vzhled panelu.
Stejný postup opakujte u sestavování druhých dvířek.
Montáž úchytů dvířek
Montáž úchytů dvířek
Montáž úchytů dvířek
Šrouby v panelu dvířek příliš neutahujte! Panel by mohl prasknout.
Do otvorů v sestavě dveří vložte dva šrouby M3x12. Na obrázku si všimněte, ze které strany jsou šrouby zasunuty.
Umístěte úchyt dveří (door-handle) pod smontovaná dvířka a zarovnejte otvory se šrouby.
Spojte díly dohromady utáhnutím šroubků M3x12.
Stejný postup opakujte u sestavování druhých dvířek.
Instalace dvířek
Instalace dvířek
Instalace dvířek
Šrouby v panelu dvířek příliš neutahujte Panel by mohl prasknout.
Vezměte první sestavu dvířek a umístěte ji na otevřené panty na pravé straně enclosure. Ujistěte se, že je úchyt na vnější straně panelu.
Zajistěte sestavu dvířek utažením dvou šoubků M3x8 v každém pantu.
Podívejte se na detail, abyste lépe pochopili, jak je panel dveří připevněn k pantu.
Vezměte druhou sestavu dvířek a umístěte ji na otevřené panty na levé straně enclosure. Ujistěte se, že je úchyt na vnější straně panelu.
Zajistěte sestavu dvířek utažením dvou šoubků M3x8 v každém pantu.
Montáž horních zástrček (plugs)
Montáž horních zástrček (plugs)
Pro následující kroky si prosím připravte:
Top-plug-center (horní středová zástrčka) (1x)
Top-plug-edge (Horní okrajová zástrčka) (2x)
Nylonový nýt (4x)
Montáž horních zástrček (plugs)
Montáž horních zástrček (plugs)
Montáž horních zástrček (plugs)
Montáž horních zástrček (plugs)
Zasuňte díl Top-plug-edge do výřezu v přední části horního panelu.
Horní povrch tištěného dílu by měl být v jedné rovině s horním povrchem profilu.
Zajistěte to pomocí nylonových nýtů.
Do stejného výřezu na zadní straně horního panelu nasaďte druhou zástrčku Top-plug-edge. Připevněte ji nylonovým nýtem.
Vložte díl Top-plug-center (horní zástrčku) do obdélníkového výřezu uprostřed horního panelu. Připevněte ji pomocí dvou nylonových nýtů.
Odstranění bočního ramene
Odstranění bočního ramene
Vezměte držák cívky, který jste předtím vyjmuli z tiskárny.
Otočením jednoho ramene proti směru hodinových ručiček jej uvolněte z držáku cívky.
Instalace držáku cívky
Instalace držáku cívky
Instalace držáku cívky
Instalace držáku cívky
Úplně zasuňte dvě matky M3n do otvorů v dílu Spool-holder-r.
Připevněte díl Spool-holder-r (Držák cívky-r) zevnitř do rohu na pravé straně enclosure. Zajistěte jej dvěma šrouby M3x12. Všimněte si orientace dílu Spool-holder-r na obrázku.
Zasuňte boční rameno do dílu Spool-holder-r (držák-cívky-r) a otočením ve směru hodinových ručiček jej zajistěte na místě.
Transport handle (optional): parts preparation
Transport handle (optional): parts preparation
Transport handle (optional): parts preparation
These instructions are the same for the Original Prusa MK4/3.9.
Some of the following steps are marked as optional. If you do not need to install the handles at this time, skip to Reward yourself!
For the following steps, please prepare:
Transport-handle (2x) this part is not included in the package, you will need to print it out
M3nS nut (6x)
M3x12 screw (6x)
Installing the transport handle (optional)
Installing the transport handle (optional)
Installing the transport handle (optional)
Installing the transport handle (optional)
Insert two M3nS nuts from the side into each Transport-handle.
Insert the M3nS nut from the other side into each Transport-handle.
Using the knife, CAREFULLY cut off all supports of each handle cutout on the side panels and remove it.
Installing the transport handle (optional)
Installing the transport handle (optional)
Installing the transport handle (optional)
Installing the transport handle (optional)
From the inside of the enclosure, push on the nylon rivets using the pliers. And pull them out from the outside.
From the inside, place the Transport-handle into the same shape cutout.
Secure it with three M3x12 screws.
Repeat the same procedure for the second Transport-handle.
Odměňte se!
Odměňte se!
Bylo to obtížné? Samozřejmě že ne. Doufáme, že jste si sestavování užili. Nezapomeňte se odměnit.
Snězte všechny zbývající medvídky.
A je to!
A je to!
A je to!
Než začnete tisknout na tiskárně v enclosure, proveďte následující:
Umístěte tiskový plát na vyhřívanou podložku. Ujistěte se, že je plát orientovaný správně.
Na obrazovce tiskárny jděte do Kalibrace -> Kalibrovat Z a postupujte podle instrukcí na displeji.
Dobrá práce! Úspěšně jste složili Original Prusa Enclosure.
DŮLEŽITÉ: Předtím, než začnete enclosure používat, si přečtěte návod k použití, který je součástí balení a také si přečtěte článek o údržbě postranních panelů.
Byl tento návod užitečný?

Komentáře

Stále nemáte jasno?

Stále nemáte jasno?

Pokud nemůžete najít odpověď na vaši otázku, projděte si naše další materiály na webu.
A pokud nenajdete odpověď, pošlete nám zprávu na [email protected] nebo přes tlačítko níže.

Kontaktujte nás