CS
  • English
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Polski
  • Français
Přihlásit

7. Sestava kazetového zásobníku

7. Sestava kazetového zásobníku

7. Sestava kazetového zásobníku
Relevantní pro:
Poslední aktualizace 21 days ago
7. Sestava kazetového zásobníku
 Obtížnost
Střední
 Kroky
20
 Dostupné překlady
ENPLDEESITFR
Příprava dílů:
Příprava dílů:
Příprava dílů:
Příprava dílů:
Pro následující kroky si prosím připravte:
Deska zásobníku (6x)
Držák tiskárny (1x)
Buffer-leg (1x)
Segmenter (1x)
Šrouby M3x30 (6x)
Matka M3nS (6x)
Sestavení (1. část)
Sestavení (1. část)
Sestavení (1. část)
Sestavení (1. část)
Vložte výstupky na díle buffer-leg do označených otvorů na Segmenteru. Zatlačte je až na doraz.
Vložte čtyři matice M3nS do malých označených otvorů v segmentoru. Zatlačte je až na doraz.
Zbylé dvě matky M3nS vložte do označených otvorů na držáku tiskárny. Zatlačte je až na doraz.
Sestavení (2. část)
Sestavení (2. část)
Sestavení (2. část)
Sestavení (2. část)
Vložte první desku do označených drážek vespod Segmenteru. Zatlačte desku dovnitř tak, aby začly lícovat otvory pro šroubky.
Ujistěte se, že noha bufferu a hranaté výřezy v desce jsou na protějších stranách.
Přichyťte držák tiskárny do označeného místa na desce. Prozatím bude mířit vzhůru. Deska by se měla zaseknout do drážky ve spodu držáku tiskárny.
Naorientujte celou sestavu tak, aby deska stála ve vzpřímené poloze. Držák tiskárny i noha buffery by se měly dotýkat země.
Sestavení (3. část)
Sestavení (3. část)
Sestavení (3. část)
Vložte zbývajících pět kusů desek do korespondujících drážek v Segmenteru a držáku tiskárny.
Celá sestava by nyní měla vypadat jako na druhém obrázku.
Sestavení (4. část)
Sestavení (4. část)
Sestavení (4. část)
Vložte tři šrouby M3x30 do vyznačených otvorů na boku segmenteru a držáku tiskárny. Utáhněte je.
Pokud šroub nelze zavést, zkontrolujte, zda jsou všechny otvory zarovnány s deskami.
Šroub příliš neutahujte. V opačném případě by mohlo dojít k deformaci dílu.
Přichyťte další dva šroubky M3x30 do otvorů na druhé straně Segmenteru.
Sestavení (5. část)
Sestavení (5. část)
Sestavení (5. část)
Vložte poslední šroub M3x30 do označeného otvoru v dílu Printer-holder.
Všimněte si, že některé verze dílu mohou mít otvor na opačné straně, ale postup montáže zůstává stejný.
Šroub příliš neutahujte. V opačném případě by mohlo dojít k deformaci dílu.
Zatlačte šroub do sestavy až k matce. Utáhněte jej.
Příprava dílů zásobníku
Příprava dílů zásobníku
Příprava dílů zásobníku
Příprava dílů zásobníku
Pro následující kroky si prosím připravte:
Segment (10x)
Kolečko (5x)
Ložisko 693-2rs (5x)
Hřídel 2,9x8,5 (5x)
Matka M3n (15x)
Šroub M3x6 (25x)
Kazety zásobníku: INFO
Kazety zásobníku: INFO
Kazety zásobníku: INFO
K dispozici bylo několik verzí dílů tohoto dílu, které se mohou mírně lišit vzhledem. Postup montáže však zůstává stejný.

MMU3 pro tiskárny MK4 vyžaduje použití nejnovějšího designu kazety zásobníku, verze B.

Verze B se začala posílat v balení MMU3 od dubna 2024.
Verze B počítá s tím, že Nextruder vysouvá o něco delší kus filamentu. Pokud tedy upravujete pro MK4 starší model MMU3, je pro zajištění kompatibility nutné znovu vytisknout plastové komponenty buffer cartridge.
Sestavení segmentu (část 1)
Sestavení segmentu (část 1)
Sestavení segmentu (část 1)

Vložte ložisko do středového otvoru v kolečku.

Ujistěte se, že je ložisko zasunuto až na doraz, dokud není v jedné rovině s povrchem.
Opakujte postup pro zbývající čtyři kolečka.
Sestavení dílu (část 2)
Sestavení dílu (část 2)
Sestavení dílu (část 2)
Sestavení dílu (část 2)
Insert three M3n nuts into the marked openings on the Segment and push them all the way in.
Přidejte kolečko do středu dílu zásobníku.
Protlačte hřídel středem ložiska, až na doraz, dokud nezapadne do segmentu pod ložiskem.
Sestavení dílu (část 3)
Sestavení dílu (část 3)
Sestavení dílu (část 3)
Sestavení dílu (část 3)
Cover the assembly with another Segment part. Push both parts together to make sure the center shaft engaged into the top segment too.
Spojte oba díly pomocí čtyř šroubů M3x6.
Sestavenou jednotku otočte.
Přidejte pátý šroub M3x6 z druhé strany.
Stejným způsobem sestavte všechny zbylé segmenty.
Instalace objímky
Instalace objímky
Instalace objímky
Vložte jednu objímku do místa na kazetě zásobníku vyznačeného na obrázku.
Pro snazší instalaci můžete při vkládání kleštiny do otvoru malé lamely zmáčknout k sobě. Jinak by se mohlo stát, že se jedna z lamel roztáhne směrem ven, což by vedlo k poškození kleštiny.
Do dalšího otvoru vložte další objímku.
Nainstalujte objímky i do zbývajících čtyř kartridží.
Instalace cartridge
Instalace cartridge
Instalace cartridge
Instalace cartridge
Nyní si připravte všech 5 kazet a tělo zásobníku.
Vezměte jednu z kartridží a držte ji za obě rukojeti. Stiskněte rukojeti k sobě, abyste je mohli zasunout.
Vložte všechny kazety do zásobníku.
Ujistěte se, že je kartridž správně zasunuta.
Pokud budete cartridge měnit někdy v budoucnu, stiskněte její rukojeti k sobě a vytáhněte ji.
Vložte všechny kartridže to těla zásobníku.
Instalace PTFE trubiček
Instalace PTFE trubiček
Instalace PTFE trubiček
Instalace PTFE trubiček
U každé z kazet vložte do horní objímky PTFE trubičku. Zatlačte ji dovnitř až na doraz.
Spojte PTFE trubičky pomocí PTFE svorky přibližně uprostřed.
Byl tento návod užitečný?

Komentáře

Stále nemáte jasno?

Stále nemáte jasno?

Pokud nemůžete najít odpověď na vaši otázku, projděte si naše další materiály na webu.
A pokud nenajdete odpověď, pošlete nám zprávu na [email protected] nebo přes tlačítko níže.

Kontaktujte nás