PL
  • English
  • Čeština
  • Español
  • Italiano
  • Deutsch
  • Français
Login

9B. MK3S+ / MK3.5 Ekstruder mod (zestaw)

Menu

9B. MK3S+ / MK3.5 Ekstruder mod (zestaw)

9B. MK3S+ / MK3.5 Ekstruder mod (zestaw)
Dotyczy:
Ostatnia aktualizacja a month ago
9B. MK3S+ / MK3.5 Ekstruder mod (zestaw)
 Poziom trudności
Bardzo trudny
 Kroki
39
 Dostępne języki
ENCSDEESITFR
Narzędzia niezbędne w tym rozdziale
Narzędzia niezbędne w tym rozdziale
Narzędzia niezbędne w tym rozdziale
Do tego rozdziału przygotuj następujące narzędzia:
Szczypce spiczaste
Klucz imbusowy 1,5 mm do wyrównania nakrętek
Klucz imbusowy 2,5 mm do śrub M3
Narzędzie pomiarowe (opcjonalnie) - najlepiej suwmiarka.
Przygotowanie drukarki
Przygotowanie drukarki
Przygotowanie drukarki

Ten rozdział opisuje modyfikację jednomateriałowego ekstrudera MK3S+ / MK3.5 w celu dostosowania go do MMU3.

Zachowaj wszystkie części. Niektóre z nich użyjemy ponownie podczas późniejszego montażu.
Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że:
Filament jest rozładowany, a głowica drukująca znajduje się na wysokości, na której jest łatwo dostępna.
Drukarka jest prawidłowo schłodzona, a płyta stalowa została zdjęta ze stołu.
Drukarka jest wyłączona a przewód zasilający jest odłączony.
W przypadku MK3.5 upewnij się, że masz łatwy dostęp do obudowy elektroniki po lewej stronie.
MK3S+ Poluzowanie wiązki przewodów
MK3S+ Poluzowanie wiązki przewodów
MK3S+ Poluzowanie wiązki przewodów
Aby móc korzystać z MMU3 na MK3S+, należy wymienić kilka elementów głowicy. Po pierwsze, musimy poluzować wiązkę przewodów ekstrudera.
Jeśli używasz MK3.5, przejdź o dwa kroki do przodu.
Za pomocą klucza imbusowego odkręć śrubę M3x40 na obudowie elektroniki i otwórz drzwiczki po drugiej stronie.
Odkręć dwie śruby M3x10 i zdemontuj obejmę przewodów ekstrudera (extruder-cable-clip).
Jeśli wewnątrz obudowy elektroniki przewody są przymocowane opaskami zaciskowymi, należy je ostrożnie odciąć i usunąć.
MK3S+ Odłączenie przewodu czujnika filamentu IR
MK3S+ Odłączenie przewodu czujnika filamentu IR
MK3S+ Odłączenie przewodu czujnika filamentu IR
Ostrożnie odłącz przewód czujnika filamentu IR i upewnij się, że może zostać wyciągnięty z obudowy elektroniki.
Musimy delikatnie wyciągnąć przewód czujnika filamentu IR z wiązki, ponieważ czujnik będzie zamocowany w innym miejscu. Upewnij się, że nic nie trzyma przewodu, jednak nie ma potrzeby jego całkowitego odłączania.
MK3.5 Poluzowanie wiązki przewodów
MK3.5 Poluzowanie wiązki przewodów
MK3.5 Poluzowanie wiązki przewodów
MK3.5 Poluzowanie wiązki przewodów
Ten krok dotyczy wyłącznie drukarki MK3.5. Jeśli używasz MK3S+, przejdź do następnego kroku.
Odkręć cztery śruby M3x6 mocujące pokrywę obudowy xBuddy [xBuddyBox-cover], następnie zdejmij pokrywę.
Odkręć dwie śruby M3x18 mocujące przednią część uchwytu i zdejmij część A uchwytu przewodów ekstrudera [Ext-cable-holder-a].
Ostrożnie odetnij i wyciągnij opaski zaciskowe mocujące wiązkę przewodów. Uważaj, aby nie przeciąć przewodów.
Musimy delikatnie wyciągnąć przewód czujnika filamentu IR z wiązki, ponieważ czujnik będzie zamocowany w innym miejscu. Upewnij się, że nic nie trzyma przewodu, jednak nie ma potrzeby jego całkowitego odłączania.
Demontaż tylnej pokrywy wózka osi X
Demontaż tylnej pokrywy wózka osi X
Demontaż tylnej pokrywy wózka osi X
Demontaż tylnej pokrywy wózka osi X
Odetnij i usuń wszystkie opaski zaciskowe na uchwycie przewodu (cable-holder) z tyłu ekstrudera.
Poluzuj owijkę tekstylną na wiązce przewodów, pociągając ją lekko do tyłu. Zazwyczaj nie ma potrzeby jej całkowitego zdejmowania.
Odkręć cztery śruby M3x10 z tylnej pokrywy wózka osi X (X-carriage-back).
Odsuń tylną pokrywę wózka osi X (X-carriage-back) o ok 10 mm, aby dać przewodom trochę luzu.
Demontaż pokrywy czujnika filamentu i wentylatora hotendu
Demontaż pokrywy czujnika filamentu i wentylatora hotendu
Demontaż pokrywy czujnika filamentu i wentylatora hotendu
Demontaż pokrywy czujnika filamentu i wentylatora hotendu
Odkręć i wyciągnij śrubę M3x10 na górze.
Zdemontuj pokrywę czujnika filamentu (FS-cover) - zostanie zastąpiona nową.
Odkręć śrubę M3x40 mocującą docisk ekstrudera, ze sprężyną. Możesz zostawić ją na miejscu.
Odkręć śrubę M2x8, odłącz i wyciągnij czujnik filamentu IR.
Postępuj ostrożnie z czujnikiem filamentu IR i trzymaj go za krawędzie. Staraj się nie dotykać elementów na płytce drukowanej. Przechowuj go w miejscu zabezpieczonym przed wyładowaniami elektrostatycznymi.
Odkręć obydwie śruby M3x40 z przodu - wystarczy kilka obrotów, aby powstała ok 5-milimetrowa szpara.
Odkręć i wyciągnij wszystkie śruby mocujące wentylator hotendu z boku. Wyciągnij wentylator. Musimy dostać się do śruby za wentylatorem.
Demontaż korpusu ekstrudera
Demontaż korpusu ekstrudera
Demontaż korpusu ekstrudera
Demontaż korpusu ekstrudera
Zwolnij i wykręć śrubę M3x40 z tyłu przytrzymującą docisk ekstrudera (Extruder-idler) z boku.
Zdemontuj docisk (Extruder-idler) z drukarki.
Odkręć drugą śrubę M3x40 z tyłu.
Od teraz staraj się trzymać części ekstrudera razem, ponieważ może się łatwo rozpaść, gdy nie jest skręcony śrubami!
Używając klucza imbusowego, wypchnij czarny adapter dźwigni (Adapter-printer) do góry. Pamiętaj, że wewnątrz znajduje się stalowa kulka, która zwykle wypada. Wyjmij tę część w całości.
Zastąpimy adapter dźwigni (Adapter-printer) nową częścią.
Przewód czujnika filamentu IR
Przewód czujnika filamentu IR
Przewód czujnika filamentu IR
Przewód czujnika filamentu IR
Znajdź przewód czujnika filamentu IR wewnątrz wiązki przewodów i odciągnij go nieco od obudowy elektroniki w kierunku ekstrudera.
Chwyć przewód czujnika filamentu IR i spróbuj delikatnie pociągnąć go do góry ekstrudera.
Nie ciągnij zbyt mocno za przewód.

Popchnij przewód w kierunku ekstrudera z obudowy elektroniki, jednocześnie ciągnąc przewód na górze. W ten sposób powinien przesuwać się bez znacznego oporu.

Połącz delikatne popychanie i pociąganie za przewód, aby uniknąć jego uszkodzenia.
Zależy nam na wysunięciu odcinka ok. 6 cm (2,4 cala) przewodu nad górną część korpusu ekstrudera.
Informacje dot. rurki PTFE hotendu
Informacje dot. rurki PTFE hotendu
Informacje dot. rurki PTFE hotendu
Informacje dot. rurki PTFE hotendu
BARDZO WAŻNE INFORMACJE! PRZECZYTAJ UWAŻNIE!!!
Wewnątrz hotendu znajduje się krótka rurka PTFE. Odgrywa ona kluczową rolę w działaniu MMU. Rurka ta chłodzi roztopioną końcówkę filamentu, formując na niej wąski ostry koniec, gdy MMU dokonuje zmiany materiału.
Rurka jest traktowana jako część eksploatacyjna, ponieważ zużywa się z podczas regularnego użytkowania. Dlatego należy ją wymieniać raz na jakiś czas, po przejściu przez drukarkę pewnej ilości zmian materiału. Zdecydowanie zalecamy jej wymianę teraz, ze względu na to, że ekstruder jest już częściowo zdemontowany.

Nowa rurka PTFE hotendu ma średnicę wewnętrzną 1,85 mm. Jeśli drukarka jest nowa lub nie była często używana, można pominąć wymianę rurki i kontynuować od etapu "Przygotowanie adaptera dźwigni (adapter-printer."

Część po prawej stronie została jednak zdemontowana z drukarki po około 20000 zmianach materiału, przy użyciu wysokotemperaturowego filamentu ściernego, który wytarł otwór rurki do 2,4 mm. Spowodowało to zwiększone nitkowanie i zniekształcone końcówki filamentu, co prowadziło do częstych problemów z ładowaniem filamentu przez MMU na tej maszynie. Zużyta rurka PTFE wymagała wymiany.

Rozdzielenie ekstrudera
Rozdzielenie ekstrudera
Rozdzielenie ekstrudera
Odkręć obie śruby M3x40 z przodu, tuż pod silnikiem ekstrudera. Nie wykręcaj ich całkowicie. Użyjemy ich do przytrzymania części ekstrudera razem.
Ostrożnie rozdziel ekstruder, odciągając jego przednią część.
Stwórz odstęp ok. 1 cm (0,5") podobny do tego na ilustracji.
Częściowy demontaż ekstrudera
Częściowy demontaż ekstrudera
Częściowy demontaż ekstrudera
Sięgnij po hotend i pochyl jego górną część w kierunku silnika. Poruszaj nim, aby zsunąć go w dół.
Jeśli hotend nadal tkwi w środku, poluzuj śruby pod silnikiem, aby zwiększyć odstęp między wydrukowanymi częściami.
ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ i zwróć uwagę na przewody hotendu!!! Możesz je łatwo uszkodzić! Nie używaj nadmiernej siły przy pochylaniu hotendu i nie wyginaj/nie skręcaj przewodów.
Rurka PTFE: przygotowanie części
Rurka PTFE: przygotowanie części
Rurka PTFE: przygotowanie części
Do kolejnych etapów przygotuj:
Rurka PTFE hotendu (1x)
PTFE do MK3S+ ma długość 42,3 mm, średnicę wewnętrzną 1,85 mm, średnicę zewnętrzną 4 mm, fazę wewnętrzną z jednej strony i fazę zewnętrzną z drugiej.
Dołączona rurka PTFE jest przeznaczona tylko do MK3S+. Rurki PTFE dla MK3S i MK3S+ różnią się długością.
Wyciągnięcie starej rurki PTFE
Wyciągnięcie starej rurki PTFE
Wyciągnięcie starej rurki PTFE
Wciśnij czarny pierścień.
Wyciągnij rurkę PTFE z hotendu.
Podczas gdy czarny kołnierz zaciskowy jest nadal wciśnięty, dociśnij rurkę PTFE, a następnie wyciągnij ją. W ten sposób najpierw odczepisz małe metalowe haczyki wewnątrz czarnego kołnierza zaciskowego. Jeśli rurka PTFE zostanie wyciągnięta na siłę bez prawidłowego odczepienia haczyków, może zakleszczyć się w środku.
Natychmiast wyrzuć starą rurkę PTFE do najbliższego kosza na śmieci, żeby przez przypadek nie zamontować jej z powrotem ;)
Montaż nowej rurki PTFE
Montaż nowej rurki PTFE
Montaż nowej rurki PTFE
Montaż nowej rurki PTFE
Czas na ponowny montaż rurki PTFE. Zwróć uwagę, że jej końce są różne:
Jeden koniec rurki ma fazę na krawędzi zewnętrznej. Ten koniec musi znaleźć się w środku hotendu.
Druga strona ma wewnętrzną fazę. Ten stożkowy kształt to wejście filamentu. Ta część musi znajdować się na zewnątrz hotendu.
Wsuń rurkę PTFE do końca i przytrzymaj!

Drugą ręką wyciągnij kołnierz, jednocześnie wciskając rurkę PTFE. TO JEST KLUCZOWE dla prawidłowego działania hotendu.

Po wsunięciu rurki PTFE upewnij się, że wszystkie części są prawidłowo dokręcone i żaden element nie został poluzowany.
Ponowny montaż ekstrudera (część 1)
Ponowny montaż ekstrudera (część 1)
Ponowny montaż ekstrudera (część 1)
Ponowny montaż ekstrudera (część 1)
Umieść hotend z powrotem w ekstruderze. Upewnij się, że orientacja jest taka sama, jak na ilustracji.
KLUCZOWE JEST prawidłowe ustawienie hotendu we wnętrzu korpusu ekstrudera (extruder-body)!!! Górna część hotendu musi pasować do odpowiednich wgłębień w wydrukowanych częściach. Spójrz na drugą i trzecią ilustrację dla odniesienia!
Ponowny montaż ekstrudera (część 2)
Ponowny montaż ekstrudera (część 2)
Ponowny montaż ekstrudera (część 2)
Sprawdź ponownie prawidłową pozycję hotendu. Spójrz od dołu ekstrudera. Blok grzejny powinien być ustawiony tak, jak widać na ilustracji. Prostopadle do drukowanych części, z przewodami skierowanymi do tyłu.
Poprowadź przewody termistora powyżej grubych przewodów grzałki.

Spójrz na ekstruder z boku. Dysza powinna znajdować się nieco poniżej wydrukowanego kanału wentylatora (fan-shroud).

Jeśli jest znacznie niżej niż na ilustracji, hotend nie jest prawidłowo włożony.

Ponowny montaż ekstrudera (część 3)
Ponowny montaż ekstrudera (część 3)
Ponowny montaż ekstrudera (część 3)
Ostrożnie i powoli dociśnij wszystkie części do siebie.
W przypadku znacznego oporu natychmiast ZATRZYMAJ się i sprawdź, która część blokuje ruch.
Lekko dokręć dwie śruby M3x40 z przodu ekstrudera - tylko po to, aby części ekstrudera były trzymane bliżej siebie. Później dokręcimy śruby do końca.
Przygotowanie adaptera dźwigni
Przygotowanie adaptera dźwigni
Do kolejnych etapów przygotuj:
Adapter-printer-mmu (adapter dźwigni MMU) (1x)
Paczka powinna zawierać tylko jeden, pomarańczowy adapter. Jeśli masz części wydrukowane przez siebie, nie używaj wersji z otworem na kulkę stalową (jest ona używana w drukarkach jednomateriałowych).
Montaż adaptera dźwigni
Montaż adaptera dźwigni
Montaż adaptera dźwigni
Wsuń adapter dźwigni (Adapter-printer) w otwór na górze korpusu ekstrudera (extruder-body). Zwróć uwagę na wypukłość - musi pasować do wcięcia.
Dociśnij go w dół i sprawdź, czy górna powierzchnia jest zrównana z powierzchnią ekstrudera.
Nowy komin: przygotowanie części
Nowy komin: przygotowanie części
Do kolejnych etapów przygotuj:
Chimney base (podstawa komina) (1x) z wkładką gwintowaną Tappex Microbarb 0006-M5
Chimney (komin) (1x)
Nakrętka kwadratowa M3nS (1x)
Podkładka M3 (1x)
Śruba M3x30 (1x)
Śruba M3x18 (1x)
Montaż nowego komina (część 2)
Montaż nowego komina (część 2)
Montaż nowego komina (część 2)
Montaż nowego komina (część 2)
Dodaj podstawę komina (Chimney base) do ekstrudera. Zwróć uwagę na prawidłową orientację na ilustracji.
Upewnij się, że przewód znajduje się nad podstawą komina (Chimney base) i jest skierowany tak, jak na ilustracji.
Wsuń komin na podstawę z prawej strony.
Upewnij się, że przewód przechodzi przez kanał na spodzie podstawy komina (Chimney base) i wychodzi po prawej stronie.
Przymocuj części za pomocą śruby M3x18. Dokręć ją tak, aby części utrzymywały się na ekstruderze, ale nie dokręcaj jej jeszcze do końca. Później będziemy musieli przesunąć części.
Montaż nowego komina (część 3)
Montaż nowego komina (część 3)
Montaż nowego komina (część 3)
Montaż nowego komina (część 3)
Umieść śrubę M3x30 w zaznaczonym otworze z boku podstawy komina (Chimney base). Wkręć śrubę, aż wciągnie komin do końca.
Przestań dokręcać, gdy poczujesz lekki opór. Nie dokręcać śruby zbyt mocno!
Umieść podkładkę M3 w zaznaczonym otworze na górze podstawy komina (Chimney base).

Wciśnij ją do końca, aby zablokować łeb śruby na miejscu.
Upewnij się, że łeb śruby znajduje się za podkładką. W ten sposób będzie można precyzyjnie przesuwać komin w obu kierunkach, obracając śrubę.
Za pomocą klucza imbusowego 2,5 mm wyreguluj położenie podkładki tak, aby była wyśrodkowana i było możliwe późniejsze dotarcie do łba śruby pod spodem.
Montaż czujnika filamentu IR
Montaż czujnika filamentu IR
Montaż czujnika filamentu IR
Montaż czujnika filamentu IR
Przymocuj czujnik filamentu IR do górnej części komina.
Upewnij się, że elementy elektroniczne na płytce czujnika są skierowane w dół, a trzy styki znajdują się z tyłu.
Załóż pokrywę na czujnik.
Przymocuj pokrywę małą śrubą M2x8 za pomocą klucza imbusowego 1,5 mm.
Spójrz na tył ekstrudera. Podłącz przewód do czujnika filamentu.
Upewnij się, że zatrzask zabezpieczający na złączu jest skierowany do góry, a złącze jest wyrównane ze stykami.
Nieprawidłowe podłączenie złącza może spowodować uszkodzenie elektroniki!!!
Demontaż docisku ekstrudera
Demontaż docisku ekstrudera
Teraz weź docisk ekstrudera (Extruder-idler), który wcześniej został zdemontowany. Musimy wyjąć z niego koło zębate Bondtech, łożyska i oś.
Wydrukowana część zostanie zastąpiona nową.
Wypchnij, a następnie wyciągnij wałek używając klucza imbusowego 2,5 mm. Zachowaj go na później.
Wyciągnij koło zębate Bondtech, ale ZWRÓĆ UWAGĘ NA ŁOŻYSKA ZNAJDUJĄCE SIĘ W OTWORZE. Nie zgub ich!!!
Przygotowanie dźwigni dociskowej ekstrudera
Przygotowanie dźwigni dociskowej ekstrudera
Przygotowanie dźwigni dociskowej ekstrudera
Przygotowanie dźwigni dociskowej ekstrudera
Do kolejnych etapów przygotuj:
Extruder-idler-mmu [dźwignia dociskowa MMU] (1x)
Upewnij się, że używasz odpowiednich, nowych części.
Koło zębate Bondtech (1x) wyciągnięte z poprzedniego docisku.
Łożysko igiełkowe (2x) wyciągnięte z poprzedniego docisku - mogą być jeszcze w środku koła zębatego
Nakrętka M3n (1x)
Oś (1x) wyciągnięta z poprzedniego docisku.
Smar PrusaLube (1x) dołączony do zestawu
Montaż i smarowanie łożysk
Montaż i smarowanie łożysk
Montaż i smarowanie łożysk
Montaż i smarowanie łożysk
Dodaj niewielką ilość smaru do małych wałeczków w obu łożyskach. Wytrzyj nadmiar smaru, aby zapobiec jego niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się.
Umieść obydwa łożyska w kole zębatym. Uważaj, mogą się wysunąć podczas montażu.
Dodaj niewielką ilość smaru na zęby koła zębatego Bondtech.

Upewnij się, że smar nie dostanie się do rowka, który służy do przesuwania filamentu.

Nie używaj nadmiernej ilości smaru. Wystarczy odrobina.
Montaż docisku ekstrudera (część 1)
Montaż docisku ekstrudera (część 1)
Montaż docisku ekstrudera (część 1)
Montaż docisku ekstrudera (część 1)
Umieść nakrętkę M3n w dźwigni dociskowej MMU2S (Extruder-idler-mmu2s).
Użyj techniki wciągania nakrętki.
Umieść koło zębate Bondtech w docisku, jak na ilustracji. Upewnij się, że wieniec zębaty koła znajduje się po stronie plastikowej części z wycięciem.
Wsuń oś przez docisk i koło zębate Bondtech. Użyj rozsądnej siły, aby nie uszkodzić plastikowej części.
Montaż docisku ekstrudera (część 2)
Montaż docisku ekstrudera (część 2)
Montaż docisku ekstrudera (część 2)
Wsuń oś koła zębatego używając klucza imbusowego 2,5 mm tak, aby był wsunięty po równo z obydwóch stron.
Upewnij się, że koło zębate Bondtech może się swobodnie obracać.
Montaż docisku ekstrudera (część 2)
Montaż docisku ekstrudera (część 2)
Do kolejnych etapów przygotuj:

Śruba M3x40 ze sprężyną (1x) (śruba naprężająca docisk ekstrudera; może być jeszcze w ekstruderze.)

Śruba M3x40 (2x)
Śruba M3x20 (1x) (dolny narożnik wentylatora hotendu)
Śruba M3x14 (3x) (wentylator hotendu)
Zestawy są wysyłane z dwoma wersjami wentylatora hotendu. Większość drukarek ma wentylator Noctua, ale jeśli masz wentylator Delta, wymaga on użycia nieco innych śrub M3x16b i M3x22b. Użyj śrub, które wcześniej zostały wykręcone z wentylatora.
Śruba M3x10 (4x) (tylna pokrywa wózka osi X - x-carriage-back)
Ponowny montaż ekstrudera
Ponowny montaż ekstrudera
Ponowny montaż ekstrudera
Ponowny montaż ekstrudera
Dokręć całkowicie dwie śruby M3x40 z przodu ekstrudera.
Przyłóż wentylator do hotendu i przesuń do tyłu. Za wentylatorem biegną przewody. Przewody możesz delikatnie wsunąć do dedykowanego kanału za pomocą klucza imbusowego.
Przed przystąpieniem do podłączania wentylatora upewnij się, że wszystkie przewody znajdują się w kanale.
Wentylator ma dwie strony, na jednej z nich jest naklejka z oznaczeniami. Upewnij się, że naklejka jest skierowana w stronę hotendu.
Przykręć wentylator używając tych śrub (w zależności od wersji wentylatora):
M3x14 / M3x16b (3x)
Śruba M3x20 / M3x22b (1x) w dolnym narożniku
Montaż docisku ekstrudera
Montaż docisku ekstrudera
Montaż docisku ekstrudera
Montaż docisku ekstrudera
Załóż dźwignię dociskową (ekstruder-idler-mmu) na ekstruder.
Umieść dwie śruby M3x40 w otworach z tyłu ekstrudera. Dokręć je lekko.
Nie dokręcaj zbyt mocno śruby mocującej docisk ekstrudera (extruder-idler). W przeciwnym razie docisk nie będzie mógł się swobodnie poruszać.
Umieść śrubę docisku M3x40 ze sprężyną w otworze po lewej stronie ekstrudera.
Przytrzymaj docisk jedną ręką podczas dokręcania śruby docisku z drugiej strony. Łeb śruby powinien być zrównany lub nieco poniżej powierzchni części drukowanej. W ten sposób docisk będzie odpowiednio naprężony.
Ponowny montaż pokrywy wózka osi X
Ponowny montaż pokrywy wózka osi X
Teraz spójrz na tył ekstrudera. Delikatnie popchnij tylną pokrywę wózka osi X (X-carriage-back) w kierunku ekstrudera. Upewnij się, że żadne przewody nie są ściśnięte między obiema częściami i że przewody są prawidłowo umieszczone w swoich kanałach!
Dokręć wszystkie cztery śruby M3x10.

Dokręć śruby z rozsądną siłą.

W przypadku zbyt mocnego dokręcenia dwóch górnych śrub, dwa górne łożyska będą układać się w kształt litery V, oś nie będzie mogła poruszać się prawidłowo, a górny pręt osi X zostanie uszkodzony. Lekko dokręć górne śruby. Pamiętaj, że dwa górne łożyska są zabezpieczone opaskami zaciskowymi - więc dwie górne śruby nie muszą być zbyt mocno dokręcone.

Mocowanie owijki tekstylnej
Mocowanie owijki tekstylnej
Mocowanie owijki tekstylnej
Delikatnie skręć owijkę tekstylną, aby zacisnąć ją na wiązce przewodów i przesuń ją w kierunku ekstrudera.
Weź 3 opaski zaciskowe i wsuń je w otwory w dolnym rzędzie uchwytu przewodów (cable-holder).
Skręć owijkę jeszcze raz (nie skręcając przewodów). Przytrzymaj ją, aby się nie rozwijała i przymocuj opaskami zaciskowymi.
WAŻNE: odetnij nadmiar każdej opaski tak blisko główki, jak to możliwe. Zauważ, że główki powinny być skierowane we właściwą stronę - w górę.
Podłączenie przewodów hotendu
Podłączenie przewodów hotendu
Podłączenie przewodów hotendu
Weź dwie opaski i przepchnij je przez górne otwory uchwytu przewodów (cable-holder). Lekko zaciśnij opaski zaciskowe na przewodach hotendu.
Ułóż przewody z hotendu w dedykowanym kanale na spodzie.
Zaciśnij opaski i odetnij ich nadmiar.
Czy ten poradnik był pomocny?

Komentarze

Wciąż masz pytania?

Wciąż masz pytania?

Jeśli masz pytanie dotyczące czegoś, czego nie opisaliśmy, to sprawdź dodatkowe zasoby.
A jeśli to nie działa, możesz wysłać zgłoszenie na [email protected] lub klikając poniższy przycisk.

Kontakt